דף הבית שירות מלא – בלי לצאת מהבית !
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

זכאות לקצבת שאירים או זכאות למשיכת כספים במקרה פטירה של מבוטח בפוליסת ביטוח מנהלים או בפוליסת תגמולים לעצמאים (מסוג הון או החלק ההוני)

קו הפרדה אדום

פוליסת ביטוח מנהלים או פוליסת תגמולים לעצמאים (מסוג הון או החלק ההוני)
מי נפטר ? מבוטח (פוליסה משולמת) מבוטח (פוליסה מסולקת) הערות וקישורים
זכאות לקצבת שאירים אין זכאות לקצבת שאירים
זכאות למשיכת כספי תגמולים ו/או סכום לביטוח מקרה מוות בכפוף לתנאי הפוליסה ישולמו למוטבים, יחולקו בין המוטבים לפי השיעורים שקבע המבוטח בהוראת המוטבים. נקבעו מוטבים אחדים ולא נקבעו חלקיהם, יחולקו הסכומים ביניהם באופן שווה. במקרה בו לא נתן המבוטח הוראת מינוי מוטבים, ישולמו ליורשיו על פי צו ירושה או על פי צו קיום צוואה.
זכאות למשיכת כספי פיצויים "מעסיק נוכחי" לאחר פטירת המבוטח ובטרם נסתיימו יחסי עובד מעסיק בינו לבין מעסיקו ישולמו כספי הפיצויים שנצברו בחשבונו לשאיריו כהגדרתם בסעיף 5 לחוק פיצויי פיטורים. פיצויי פיטורים ו מענק פרישה ו מענק מוות ו למי הם שייכים במקרה שהעובד נפטר ? - ראה קישור לכל הוראות החוק, איזכורי פסיקה רלבנטיים והסברים מפורטים.
זכאות למשיכת כספי פיצויים "מעסיק נוכחי" באין שאירים כהגדרתם בחוק פיצויי פיטורים באין שאירים כהגדרתם בחוק פיצויי פיטורים, יהיו זכאים לכספים האמורים המוטבים. במקרה בו לא נתן המבוטח הוראת מינוי מוטבים, כספים אלו ישולמו ליורשיו על פי צו ירושה או על פי צו קיום צוואה.
זכאות למשיכת כספי פיצויים "מעסיקים קודמים" נפטר מבוטח לאחר שנסתיימו יחסי עובד מעסיק בינו לבין מעסיקו שהפקיד עבורו את כספי הפיצויים, במקרה בו המבוטח היה זכאי לכספים בשל סיום היחסים כאמור וטרם משך את כספי הפיצויים, יהיו זכאים לכספים האמורים המוטבים. במקרה בו לא נתן המבוטח הוראת מינוי מוטבים, כספים אלו ישולמו ליורשיו על פי צו ירושה או על פי צו קיום צוואה.
מידע זה נועד להמחשה בלבד, תנאי הפוליסה והוראות הדין במועד פטירת המבוטח - הן המחייבות בלבד
אין מדובר בייעוץ משפטי, מומלץ ביותר לפנות לעורך דין מתאים לקבלת ייעוץ משפטי מלא ומקצועי בכל הסוגיות הרלבנטיות לאירוע הפטירה. מאמר זה מובא כאן לידע כללי בלבד. שום אינפורמציה המופיעה במאמר אינה מהווה המלצה לביצוע או אי ביצוע מהלך כלשהו. מחובתך להתייעץ לפני כל פעולה. מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד.
זכאות לקצבת שאירים או זכאות למשיכת כספים במקרה פטירה של עמית בקרן פנסיה ותיקה מאוזנת

מס על כספי "פיצויי פיטורים – מעסיקים קודמים" בקופות גמל שלא בוצעה לגביהם "התחשבנות מס" של אדם שנפטר (לרבות כספי פיצויים ברצף זכויות פיצויים של אדם שנפטר בטרם החל לעבוד במקום עבודה חדש)


  דף קודם  
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
פיצויי פיטורין
מצגות
מאמרים
פיטורין והתפטרות
קיבוע זכויות
טופס 161
כתבות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

קו הפרדה אדום
תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.