דף הבית
אפס מכירות, 100% ייעוץ
לתאום פגישת ייעוץ
1599-500-570
בי. פור יועצי פרישה בע''מ פרישה
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורים
פיטורין והתפטרות
סרטונים
כתבות
מאמרים
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים

חובת הגשת דוח שנתי בעקבות פריסה (קדימה או אחורה) על-פי סעיף 8(ג) לפקודת מס הכנסה - בקשה דחופה להבהרה

מכתב שהועבר למנהל רשות המסים - רו"ח משה אשר - ביום 13.04.2017.

 
ראו העתק מכתב שהועבר למנהל רשות המסים - רו"ח משה אשר - ביום 13.04.2017 - קובץ pdf - חובת הגשת דוח שנתי בעקבות פריסה (קדימה או אחורה) על-פי סעיף 8(ג) לפקודת מס הכנסה - בקשה דחופה להבהרה.
 
 
עדכון - 18/04/2017 -
 
קודם לפנייתנו הפורמלית בנדון למנהל רשות המסים, פנינו בשאלות כלליות ולא פורמליות גם לגורם מקצועי נוסף ברשות המסים בניסיון לקבל מענה מהיר ומיידי עבור הפורשים להם אנו מסייעים מאז עזיבתם את מקום עבודתם. להלן ציטוט תשובתו אשר נתקבלה היום בתודה ובהערכה לתגובתו המהירה -
 
"הגשת דו"ח לשנת הפרישה - נדרשת הגשת דו"ח שנתי גם במקרים בהם נישום פרש ברבעון האחרון של השנה וביצע פריסה קדימה המתחילה בשנה העוקבת: לדו"ח יש לצרף את האישור לפריסה ואת אישור ניכוי המס מהגוף המשלם. אין לכלול הכנסה וניכוי מס בשנה זאת בדו"ח השנתי שכן הפריסה מתחילה בשנה העוקבת. ההנחיה נועדה לוודא אינפורמטיבית שנוכה המס בפועל בשנת הפרישה. דרישת דוחות שנתיים בעת פריסה לאחור - בסמכותו של פקיד השומה לדרוש הגשת דוחות לשנות הפריסה, בהתאם לשיקול דעתו".
 
נמשיך לעדכן כאן באתר פרישה - ככל שנקבל תגובה פורמלית מרשות המסים לפנייתנו.
 
עדכון - 26/04/2017 -
 
יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה, וכמובן שגם בעניין זה, אין חדש תחת השמש. בימים אלו, עובדים שכירים רבים, שעזבו מקום עבודה או יצאו לפנסיה, שהנושא הנדון רלבנטי לגביהם, פונים ביוזמתם למשרדי פקידי השומה בבקשה לקבל מענה ברור והחלטי האם חלה עליהם החובה להגיש דוח שנתי למס הכנסה לשנת המס 2016. מפניות של עובדים שכירים אלו, לדוגמא בלבד, למשרד פקיד השומה פתח תקווה, למשרד פקיד השומה גוש דן - רמת גן, עולה כי לפי תשובת הרפרנטים במשרדי פקידי השומה - הם אינם חייבים להגיש דוח שנתי למס הכנסה ! מיותר לציין כי עובדים שכירים אלו כעת מבולבלים ואינם יודעים על איזו תשובה או איזו הנחיה להסתמך. כמו כן, נעדכן כי טרם נתקבל כל מענה פורמלי מרשות המסים לפנייתנו ומנסיוננו, אנו בספק אם יתקבל מענה בזמן הקרוב. במצב דברים זה כל עובד שכיר שעזב מקום עבודה או יצא לפנסיה והנושא רלבנטי לגביו, בלית ברירה, צריך להפעיל שיקול דעת עצמאי, איך לפעול, עד שיתברר הנושא, באופן פורמלי, אם בכלל.
 
עדכון - 29/05/2017 -
 
מיותר לציין כי עד כה לא נתקבל מענה פורמלי למכתב שהועבר למנהל רשות המסים - רו"ח משה אשר, בעניין שבנדון. במקביל, להלן דוגמא חיה ואמיתית של פורש בן 86 שביצע פריסה של כספי פיצויים חייבים במס בעת שפרש ממקום עבודתו האחרון ביום 31/10/2015 ושנת הפריסה הראשונה שלו הינה 2016 ! אשר לא היה מודע לכך (ובצדק) כי חלה עליו חובת הגשת דוח שנתי גם בשנת הפרישה - 2015 ולא רק החל משנת הפריסה הראשונה - 2016 ורשות המסים הטילה עליו עיצום כספי בגין אי הגשת דוח שנתי למס הכנסה במועד כחוק בסך של כ- 1,000 ש"ח !.
 
לא די בכך שהרפרנט במשרדי פקיד השומה נאות לטפל בבקשותיו הנוגעות לפרישתו, שהגיש הפורש לפקיד השומה מיד עם פרישתו - רק לאחר שחלפו 6 חודשים מיום הפרישה ורק לאחר שהפורש נאלץ לגשת מספר רב של פעמים למשרדי פקיד השומה לברר היכן עומד הטיפול בבקשותיו... לא די בכך שבאיחור ניכר ובהפתעה גמורה קיבל הפורש הודעה מרשות המסים לפיה הוא נדרש להגיש דוח שנתי לשנת המס 2015... (לעניות דעתנו ללא כל צידוק וצורך ממשי בחיוב הפורש להגיש דוח שנתי לשנת מס זו), לאחר כל זה - מוטל עליו קנס מיותר ללא כל הצדקה ! אין מילים מלבד המילה - חוצפה. כך מתנהלת רשות המסים. לאור דוגמא זו, מומלץ לכל פורש שביצע פריסה של פיצויים או מענקי פרישה חייבים במס - בכל מקרה - להגיש דוח שנתי למס הכנסה גם בהתייחס לשנת הפרישה עצמה ובכך להימנע מתשלום בעתיד של קנסות ועיצומים כספיים מיותרים. להלן קישור לדוגמא לעיצום הכספי - עיצום כספי 2015.
 
עדכון - 10/07/2017 -
 
להלן קישור למכתב תשובה שנתקבל היום בתודה ממר ירון מילמן, רו"ח, מנהל תחום שומה, המחלקה לפיתוח ודיווחים ברשות המסים (נתקבל היום בדואר ישראל, 10/07/2017 ונושא תאריך 20/06/2017) - חובת הגשת דוח שנתי בעקבות פריסה על פי סעיף 8(ג) לפקודת מס הכנסה.  במסגרת המכתב, ניתן מענה חלקי לנושאים שטרחנו להעלות בפני רשות המסים בכל פניותינו - להלן ציטוט התשובה:"פריסת פיצויים קדימה מחייבת הגשת דוחות לשנות המס שבפריסה וכן לשנת המס בה בוצעה הפריסה. טפסי 116ג ו- 160 יעודכנו בהתאם".
 


נושאים קשורים:
 
 
 
 
פריסת פיצויים - פריסה אחורה או פריסה קדימה ?
 
פריסת פיצויים ומענקי פרישה - אל תמהרו לעשות פריסה !

 

 

 

 

 

 
פניות קודמות ועדכונים:
 
שינויים בשידור דוחות ושומות יחידים וחברות לשנת המס 2016 - הוראת ביצוע מס הכנסה מספר 03/2017 רשות המסים - מיום 30 במרץ 2017.
 
 
 
בקשה לתיקון הטפסים המשמשים נישומים בעת עזיבת מקום עבודה או פרישה - מכתב תזכורת שהועבר למנהל רשות המסים - רו"ח משה אשר - ביום 17.08.2016.
 
ראו העתק מכתב שהועבר למנהל רשות המסים - רו"ח משה אשר ביום 20.05.2013 - קובץ pdf - בקשה לתיקון הטפסים המשמשים נישומים בעת עזיבת מקום עבודה או פרישה
 
רשות המסים תעדכן את טפסי הפרישה - ידיעה שפורסמה בגיליון עדיף - בתאריך - 29/05/2013
 
רשות המסים צריכה לפעול לאלתר לתיקון טפסי הפרישה - ידיעה שפורסמה בגיליון עדיף - בתאריך 22/05/13
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
כאן יכולה להיות הפרסומת שלך !
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורין
פיטורין והתפטרות
מאמרים
כתבות
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

תכנון מס
תכנון כלכלי
כאן יכולה להיות הפרסומת שלך !
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook Google Plus
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook +Google
© כל הזכויות שמורות לבי. פור יועצי פרישה בע"מ.