דף הבית שירות מלא – בלי לצאת מהבית !
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

האם הפסקת תשלומי מעסיק לקרן פנסיה, לקרן השתלמות, לביטוח אובדן כושר עבודה מהווה הרעת תנאים או ליתר דיוק נסיבות שבהן אין לדרוש מהעובד להמשיך בעבודתו ורואים בהתפטרות של העובד כפיטורים ?

קו הפרדה אדום

 

להלן ציטוטים מתוך פסק הדין של בית הדין האזורי לעבודה תל אביב - סע"ש 49394-01-19 - מיום 25/11/2021 - לריסה גלוחיך נגד קאדרון טכנולוגיות תעופה בע"מ, אביטל אלמוגית ואריה נצר הנותנים מענה לשאלה שבנדון (האם הפסקת תשלומי מעסיק לקרן פנסיה, לקרן השתלמות, לביטוח אובדן כושר עבודה מהווה הרעת תנאים או ליתר דיוק נסיבות שבהן אין לדרוש מהעובד להמשיך בעבודתו ורואים בהתפטרות של העובד כפיטורים) :


"סעיף 11(א) לחוק פיצויי פיטורים קובע כי במקרה שבו "התפטר עובד מחמת הרעה מוחשית בתנאי העבודה, או מחמת נסיבות אחרות שביחסי עבודה לגבי אותו העובד שבהן אין לדרוש ממנו כי ימשיך בעבודתו, רואים את ההתפטרות לענין חוק זה כפיטורים". על פי הפסיקה, סיטואציה שבה לא שולמו לעובד זכויות כדין הינה סיטאוציה שבה "אין לדרוש" מהעובד כי ימשיך בעבודתו, כמשמעות מונח זה בסעיף 11(א). עוד קובעת הפסיקה כי על העובד להוכיח קשר סיבתי בין ההתפטרות להרעה או הנסיבות, וכן להוכיח כי נתן התראה סבירה למעסיק על כוונתו להתפטר והזדמנות נאותה לתקן את ההרעה..."

"אין מחלוקת כי הנתבעת הפסיקה להפריש לתובעת הפרשות לקרן פנסיה, לקרן השתלמות, כמו גם לביטוח אובדן כושר עבודה, וזאת החל מחודש........ על פני הדברים, המדובר בהרעה מוחשית ומובהקת בתנאי העסקת התובעת, הבאה בגדר סעיף 11(א) לחוק פיצויי פיטורים, דהיינו מדובר במקרה שבו רשאית היתה התובעת להתפטר בדין מפוטרת"

"התובעת שלחה לנתבעים מספר התראות...... בהן דרשה את סילוק החובות, אך בכל פעם נענתה בכך ש"העניין בטיפול", מבלי שהעניין טופל...... מכאן, שהתובעת נתנה לנתבעים פרק זמן סביר לצורך תיקון הנסיבות בתנאי עבודתה שבעטיין התפטרה"


  דף קודם  
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
פיצויי פיטורין
מצגות
מאמרים
פיטורין והתפטרות
קיבוע זכויות
טופס 161
כתבות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

קו הפרדה אדום
תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.