דף הבית שירות מלא – בלי לצאת מהבית !
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

משיכת כספים מקרן פנסיה ותיקה

קו הפרדה אדום

אם אתם מתכננים למשוך את כל הכספים מקרן הפנסיה הותיקה בסכום חד פעמי במזומן ולא כפנסיה חודשית - כדאי שתקראו את זה בהקדם על מנת שלא תפספסו את המועד למשיכת הכספים לפי תקנון קרן הפנסיה


לפני הכל, 

אין מדובר בייעוץ פנסיוני או ייעוץ מכל סוג שהוא. שום אינפורמציה המופיעה בעמוד זה אינה מהווה המלצה לביצוע או אי-ביצוע פעולה. מחובתכם להתייעץ לפני כל פעולה. אין אנו מעודדים או מכוונים למשיכת כספים בסכום חד פעמי מקרן פנסיה, אין זו מטרת מידע זה. הוראות תקנון קרן הפנסיה הן המחייבות, בכל עניין אנו ממליצים לפנות בהקדם ישירות לקרן הפנסיה.

מטרתו הינה רק להפנות את תשומת הלב למי שמתכוון למשוך את הכספים מקרן הפנסיה הותיקה בסכום חד פעמי במזומן ולא כפנסיה חודשית, להוראות תקנון קרן הפנסיה, על מנת שלא יפספס את המועד למשיכת הכספים ואפשרות זו תיחסם בפניו.

ייתכנו מצבים בהם הטיפול בתהליך סיום עבודה אצל המעסיק האחרון או הטיפול בתהליך הפרישה מתעכב, מכל מיני סיבות, כמו לדוגמא קבלת כל המסמכים הדרושים לפורש מהמעסיק (טופס 161, תלוש שכר אחרון), כמו לדוגמא פניה לפקיד השומה לקבלת כל אישורי המס הדרושים, תהליך שיכולים להיות בו כל מיני עיכובים מכל מיני סיבות. במצבים אלו הפורש עלול להיקלע למצב בו הוא לא יעמוד בתנאי תקנון קרן הפנסיה למשיכת הכספים במזומן. ראו מטה הוראות התקנון המתייחסות לתקופה המירבית מיום סיום עבודה אצל המעסיק האחרון או מיום הזכאות לקצבה מקרן הפנסיה (המאוחר מביניהם) ועד ליום הגשת הבקשה למשיכת הכספים. ראו מטה גם קישור לקובץ מצורף, למידע נוסף.

המלצתנו במקרה כזה, היא לפנות לקרן הפנסיה ולדאוג לכך שבקשתכם למשיכת הכספים תירשם בפניהם ותתועד, גם אם חסרים לכם אישורים ומסמכים שונים, אותם תשלימו בהמשך. וזאת, על מנת שלא תעלה טענה מצד קרן הפנסיה שלא פניתם בפרק הזמן הקרוב בתקנון קרן הפנסיה, למשיכת הכספים ואינכם רשאים עוד למשוך את הכספים במזומן.


הוראות סעיף 48(ב) לתקנון האחיד - 

על אף האמור בסעיף קטן (א) מבוטח שהחל לקבל קצבת זקנה מהקרן או שחלפו למעלה משישים ימים מחודש הזכאות הראשון שלו לקצבת זקנה או שישים ימים מהמועד בו נותקו יחסי עובד ומעביד בין המבוטח לבין המעביד האחרון שביטח אותו בקרן, לפי המועד המאוחר מביניהם, לא יהיה רשאי למשוך כספים שנצברו בחשבונו בקרן.תקנון קרן פנסיה ותיקה - כל קרנות הפנסיה הותיקות !
  דף קודם  
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
פיצויי פיטורין
מצגות
מאמרים
פיטורין והתפטרות
קיבוע זכויות
טופס 161
כתבות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

קו הפרדה אדום
תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.