דף הבית שירות מלא – בלי לצאת מהבית !
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

הצגת העתק אישורי מס הכנסה (אישורי פקיד שומה) שהופקו בעת סיום עבודה - באיזור האישי באתר מס הכנסה

קו הפרדה אדום

הודעת רשות המסים בישראל מיום 09/11/2022 - הדרך הקלה לאתר ולשחזר אישורי מס הכנסה חסרים מיום סיום עבודה במקומות עבודה קודמים בלי שיעלה הצורך בביקור במשרד פקיד השומה

להלן קישור להודעת רשות המסים שפורסמה באתר מס הכנסה ביום 09/11/2022 - אישורי סיום העסקה יוצגו באזור האישי של רשות המסים

להלן ציטוט ההודעה:

"רשות המסים מודיעה כי החלה להציג לציבור באזור האישי של הרשות תחת הקטגוריה "אישורים ותעודות" את אישורי סיום העסקה בגין פרישה מעבודה, אשר דווחו לרשות. כך, ניתן יהיה לצפות באישורים, להדפיס העתקים וכן לעקוב אחר הדיווחים לרשות. 

האישורים שיוצגו באזור האישי, הם חלק מהמהלך לשיפור והנגשת מידע מקוון לציבור, והם: אישור קבלת הודעת מעסיק וניכוי מס, ניכוי מס במקור ממענק פרישה, אישור קבלת הודעת העובד על פרישה מעבודה, אישור על חזרה מרצף,  אישור על ייעוד כספים לרצף פיצויים, אישור על ייעוד כספים לקצבה, הודעה על ייעוד כספים לרצף פיצויים, הודעה על ייעוד כספים לקצבה ואישור על פריסת מענק חייב.  

בהמשך יוצגו אישורי היוון קצבה, אישורי קיבוע זכויות ואישורים נוספים וכן יתאפשר למייצגים לצפות באישורים של המיוצגים שלהם. 

באזור האישי של הרשות ניתן למצוא מגוון רחב של אישורים כגון אישורים על מצבת נכסי נדל"ן, אישור ניכוי מס במקור, אישור תיאום מס תקף לשנה הנוכחית, תעודות עוסק פטור ומורשה שהופקו מנובמבר 2021 ועוד".

הערה חשובה של אתר פרישה:

מעתה יש דרך קלה יותר לאתר ולשחזר אישורי מס הכנסה חסרים מיום סיום עבודה במקומות עבודה קודמים בלי שיעלה הצורך בביקור במשרד פקיד השומה ואולם יש לשים לב כי למיטב הבנתנו את הנושא, ניתן לאתר בדרך זו רק אישורים שהופקו באופן ממוחשב (לא אישורים ידניים) וזאת החל מחודש 11/2006 בלבד בו עלתה לאויר מערכת הפרישה מעבודה של רשות המסים בישראל. 

יש לשים לב כי גם לאחר חודש 11/2006 ייתכנו מצבים בהם הופקו אישורים ידניים כגון אישור פריסה אחורה או מצבים בהם הרפרנטים במשרדי פקידי השומה בחרו לתקן באופן ידני אישורים ממוחשבים על ידי ביצוע סימונים ותוספות בכתב יד על גבי האישורים הממוחשבים בתוספת חתימה וחותמת. 

אנו גם מניחים שאישורים שהופקו במתכונת מסמך word / PDF דהיינו מכתבים שהוצאו על ידי הרפרנטים במשרדי נציבות מס הכנסה - מחלקת קופות גמל בירושלים (מכתבים ולא אישורים ממוחשבים) כמו לדוגמא אישור לרצף זכויות פיצויים, אישורי חרטה מרצפים למיניהם וכדומה לא יימצאו באזור האישי באתר מס הכנסה.

כמו כן, כמובן ומיותר לציין כי ניתן לאתר אישורי מס הכנסה בהנחה שאכן בוצעה על ידי העובד ו/או מי מטעמו פניה למשרד פקיד השומה לטיפול בסיום העבודה במקום העבודה הרלבנטי.

לסיום נעיר כי ככל שלא ניתן לאתר אישורי מס הכנסה באמצעות כניסה לאזור האישי באתר מס הכנסה, ניתן לנסות לאתר העתק האישורים, סרוק, בארכיונים השונים, הן של רשות המסים, הן של חברות הביטוח, קרנות הפנסיה, קופות הגמל ומנהלי ההסדר הפנסיוני והן של המעסיקים.לנוחיותכם, להלן קישור לאזור האישי באתר מס הכנסה - אזור אישי

דוגמאות לאישורי מס הכנסה - דוגמאות לאישורים שונים של מס הכנסה - פקיד השומה או נציבות מס הכנסה מחלקת קופות גמל - עזיבת מקום עבודה, פטירה של עובד, פרישה ויציאה לפנסיה ואירועים דומים.  דף קודם  
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
פיצויי פיטורין
מצגות
מאמרים
פיטורין והתפטרות
קיבוע זכויות
טופס 161
כתבות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

קו הפרדה אדום
תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.