דף הבית שירות מלא – בלי לצאת מהבית !
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

גילוי מרצון

קו הפרדה אדום

יש לכם כספים בחו"ל ולעת זיקנה אתם רוצים להביא אותם הביתה ? זה הזמן לעשות זאת !

 
לא פעם, לא פעמיים ולא שלוש... במהלך פגישות עם גמלאים ותיקים או במסגרת פגישות ייעוץ לפרישה, לאחר כל ההקדמות האפשריות, תוך תנועה בכיסא המשדרת אי נוחות ומבט חטוף לבן או בת הזוג ל"קבלת אישור"... מציינים בפניי הפורשים את העובדה כי מזה שנים רבות יש להם כספים בחו"ל, עליהם לא דיווחו לרשויות המס בישראל.
 
איך יש להם כספים בחו"ל ?
 
כבר שמעתי אלף סיבות...
 
החל מכך שבמהלך חייהם הזדמן להם לחיות ולעבוד בחו"ל (מה שנקרא רילוקיישן...) וכאשר הם חזרו לארץ, משיקולים שונים ומגוונים, העדיפו שלא להביא עימם את הכספים שצברו בחשבונות הבנק ובמסגרת תכניות חיסכון והשקעה בגופים פיננסיים בחו"ל.
 
(איזה שיקולים ? החל מרצון לגיטימי לפזר סיכונים ולשמור על ביטחון כלכלי... העדפה אישית להמשיך להחזיק במטבע חוץ, השקעות טובות ומניבות, החלטה שלא לפדות את הכספים בעיתוי גרוע אשר יביא אותם לכדי הפסד, מחשבה על חזרה לחיים בחו"ל בהמשך הדרך, תום לב, שיכחה ו"אדישות", נסיבות היסטוריות, ועוד ועוד...).
 
ירושות...שנותרו בחו"ל שנים רבות, שוב מסיבות, נסיבות ושיקולים שונים...
 
כספים שבן הזוג, שכבר אינו בחיים, הוא זה שניהל את העניינים במהלך החיים ומאז פטירתו, בן הזוג הנותר, העדיף שלא לשנות את המצב...
 
וכן, גם מצבים, שהיו לא לגיטימיים לפני שנים רבות כאשר המציאות החוקית בישראל היתה אחרת וכיום לגיטימיים לחלוטין. לדוגמא, זוכרים שפעם היה אסור להחזיק במטבע חוץ ? ...
 
אגב, מבלי להביע דיעה אישית בעניין באופן מוחלט ומבלי לחדד את הניואנסים כנדרש במקרים כגון אלו (כמי שמכיר את הוראות החוק בישראל...), עובדתית, אותם הפורשים עמלו קשה לפרנסתם במשך שנים רבות, שילמו מיסים על הכנסותיהם באותן המדינות בהן חיו ועבדו, את לחמם הרוויחו ביושר ובהגינות ואין מדובר בכספים שמקורם במעשה עבירה על החוק... אנשים נורמטיביים לחלוטין.
 
היכן הבעיה ?
 
עובדתית, מזה שנים, אותם אנשים נורמטיביים נחשבים לעבריינים. אותם הכספים המוחזקים בחו"ל מניבים להם באופן שוטף, שנה אחר שנה, רווחים המהווים הכנסה חייבת במס בישראל עליה, לפי החוק, הם נדרשים לשלם מס בישראל  והם אינם עושים זאת.
 
מה נשתנה לקראת הפרישה ?
 
אותם הפורשים..מתבגרים, זקוקים לאותם הכספים למחייתם עם פרישתם מחיי העבודה ויציאתם לפנסיה, מעוניינים בשליטה מקרוב על כספיהם וחסכונותיהם, חוששים כי בהמשך הדרך בן או בת הזוג, או הילדים, לא ידעו להתנהל מול הגופים הפיננסיים בחו"ל.. מעוניינים להסדיר ענייני צוואות וירושות בעודם בחיים, מציאות כלכלית בישראל הטובה בהרבה מפעם..., מצב חוקי שהשתנה, וכן, גם  שינויים בתפיסה, אנשים רוצים לישון בשקט בלילה...
 
היכן ההזדמנות ?
 
מעת לעת רשות המסים בישראל פותחת בנוהל גילוי מרצון לתקופה מוגבלת ומאפשרת לאותם האנשים לדווח על הנכסים, הכספים וההכנסות בחו"ל תוך תשלום מס כנדרש על אותן ההכנסות, מבלי שיינקטו נגדם הליכים פליליים וסנקציות נוספות מעבר לתשלום המס, כך שמי שמעוניין "לעשות סדר בעניינים" זה הזמן...
 
ראו: נוהל גילוי מרצון - הוראת שעה - חדש - פורסם ביום 12/12/2017. נוהל גילוי מרצון - הנחיות לפעולה - הוראת ביצוע מס הכנסה מס' 05/2018 מיום 13/02/2018 כולל עדכון מיום 06/03/2018.
 
 
 

אין מדובר בחוות דעת משפטית. מאמר זה מובא כאן לידע כללי בלבד והוא אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. שום אינפורמציה המופיעה במאמר אינה מהווה המלצה לביצוע או אי ביצוע מהלך כלשהו. מחובתך להתייעץ לפני כל פעולה. מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד. המידע מוצג להמחשה בלבד. חבות המס הסופית בכל מקרה תיקבע אך ורק על ידי רשויות המס על פי הקבוע בפקודת מס הכנסה. 
  דף קודם  
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
פיצויי פיטורין
מצגות
מאמרים
פיטורין והתפטרות
קיבוע זכויות
טופס 161
כתבות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

קו הפרדה אדום
תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.