דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
161
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

יציאה לפנסיה

יציאה לפנסיה כרוכה בביצוע פעולות רבות כשהמטרה של כולן בסופו של דבר, להבטיח את הביטחון הכלכלי שלך בתקופה הפנסיה הארוכה.

 

רשמנו עבורך "רשימת מכולת" מה מוטב שתעשה בסמוך למועד יציאה לפנסיה, כמובן שאין מדובר ברשימה סגורה...

 

1. תכנון מס על כספי פיצויי פיטורים, מענק פרישה, פיצויים מוגדלים ותשלומים נוספים המגיעים לך ממקום העבודה כגון פדיון ימי מחלה, דמי הסתגלות, תשלום בגין הודעה מוקדמת, פיצוי בגין אי הודעה מוקדמת, תשלום בגין אי תחרות ועוד..

2. תכנון מס על תשלומי פנסיה חודשית / קצבה חודשית, אם מדובר בתשלומי פנסיה מוקדמת ואם מדובר בתשלומי פנסיה החל מגיל הפרישה, מהמעביד, מקרן פנסיה או מחברת ביטוח.

 

בסופו של דבר מטרתך - לשלם כמה שפחות מס הכנסה על תשלומים אלו ולנצל את כל הדרכים העומדות לרשותך על פי החוק, בצורה המיטבית, לתכנון המס. ישנן אפשרויות רבות לתכנון מס ומוטב בסמוך למועד יציאה לפנסיה, לפנות לקבלת ייעוץ פרישה מאת מומחה למיסוי ופרישה בטרם קבלת כל החלטה, שכן, ההחלטות, במרביתן, בלתי הפיכות ומשפיעות על יכולתך להתקיים בכבוד, לאורך כל תקופת הפנסיה.

 

3. בחירת מסלול פנסיה, כאשר מדובר ביציאה לפנסיה, במקרים רבים הפורש זכאי לתשלומי פנסיה חודשית / קצבה חודשית ממעביד, מקרן פנסיה ו/או מחברת ביטוח. בחלק גדול מהמקרים הפורש יכול לבחור בין מסלולי פנסיה שונים ומוטב שיביא בחשבון את כל השיקולים הרלבנטיים לבחירת מסלול פנסיה, למידע נוסף בנושא קרא את המאמר - בחירת מסלול פנסיה.

 

4. מימוש הטבות מס לגמלאים, אנשים שיצאו לפנסיה, זכאים להטבות מס לגמלאים, חלק מההטבות ניתנות החל מגיל פרישה על פי החוק בלבד. מימוש הטבות המס יפחית את סך המס אשר תשלם על הרווחים מחסכונותיך ומהשקעותיך ויגדיל את נכסיך לתקופת הפנסיה. קרא מידע נוסף בנושא - הטבות מס לגמלאים.

 

5. תכנון כלכלי לתקופת הפנסיה הינו הכרחי, מאין למשוך כספים כשזקוקים להם ? האם יש סדר עדיפויות מבחינת מס ? באיזה מסלולי השקעה מוטב לעשות שימוש ? איך קובעים תקציב חודשי לניהול משק הבית ? איך קובעים מדיניות השקעה המתאימה לנו ? איך מביאים בחשבון הוצאות חד פעמיות ? כמה אנחנו יכולים להרשות לעצמנו למשוך כל חודש מחסכונותינו ? מה הם מקורות ההכנסה העומדים לרשותנו בתקופת הפנסיה ? ועוד... ללא תכנון כלכלי לתקופת הפנסיה בסמוך למועד יציאה לפנסיה, ייתכן ונעשה טעויות אשר עשויות לערער היום או בעתיד את הביטחון הכלכלי שלנו. חשוב מאוד להתייחס לנושא בכובד ראש ולכלכל את צעדינו בתבונה.

 

בסופו של דבר, באתרי האינטרנט שלנו תוכל למצוא מידע רחב בכל אחד מהנושאים ובנושאים נוספים, לא פחות חשובים. תוכל לעשות שימוש במחשבונים, לצפות בקטעי וידאו רלבנטיים, לקרוא מאמרים וכתבות מהעיתונים ועוד...

 

 

בהצלחה, ביציאה לפנסיה.

 

 
 
מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד.

 

 

 זום וגמרנו ! שירות מלא בלי לצאת מהבית !
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורין
פיטורין והתפטרות
מאמרים
כתבות
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.