דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
161
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
אפליקציות
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

הפסקת תשלומים לקרן פנסיה וותיקה לאחר 35 שנות עבודה

נחתם הסכם פנסיה חדש המאפשר לעמיתי הקרנות הוותיקות להקפיא זכויותיהם בקרן הפנסיה ולנתב את ההפקדות השוטפות הבאות למסלולים אחרים.

 

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, חתמו אתמול (29/05/06) על הסכם פנסיה חדש שיפסיק את הפגיעה בחסכונם הפנסיוני של העובדים הותיקים בתעשייה.

ההסכם, מאפשר לעמיתי קרנות הפנסיה הוותיקות להקפיא את זכויותיהם בקרן הפנסיה ולנתב את ההפקדות השוטפות הבאות למסלולים אחרים. ההסכם מתייחס לעובדים במפעלים החברים בהתאחדות התעשיינים שהשלימו 35 שנות חברות בקרן הפנסיה הותיקה וצברו שיעור פנסיה מקסימלי של 70% בטרם הגיעו לגיל הפרישה על פי החוק.

עד כה, העובדים שכבר צברו את מלוא זכויותיהם וממשיכים לעבוד, מחויבים להמשיך ולהפריש כספים לקרן הפנסיה, כך שחלק מכספים שנצברו יורדים לטמיון.

ההסכם החדש מאפשר לעובדים בקרנות הותיקות, שחסכו במשך 35 שנה, ולא הגיעו לגיל הפרישה על פי החוק, לבקש הפסקת התשלומים השוטפים לקרן הוותיקה ולהעבירם לקופת גמל או לביטוח מנהלים. העובד יהיה רשאי להורות בכתב על כך למעסיקו. כך יוכלו עובדים אלה להמשיך ולצבור זכויות וכספים נוספים במשך שנות העבודה הנוספות, מעבר ל- 35 שנים.

העובד יצרף להודעה על רצונו להקפיא את הקרן הותיקה ולעבור לקופה חדשה והצהרה כי הוא קיבל יעוץ פנסיוני.

על-פי ההסכם, המעסיק ירכוש עבור עובד שיבחר לעבור מהקרן הותיקה ביטוח למקרה של אובדן כושר עבודה, בשיעור שלא יפחת מהדרוש להבטחת 75% מהשכר, ובתנאי שתשלום המעסיק לא יעלה על 2.5% מהשכר. העובד ימשיך במקרה כזה כעמית לא פעיל בקרן הותיקה. יצוין כי עלות למעביד של ההסכם החדש, כולל לאובדן כושר עבודה, לא תעלה על עלות הפרשות העובד והמעביד כפי שיתעדכנו עד למקסימום הקבוע כיום בחוק (20.5%).


בהצלחה.


  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
אפליקציות
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורין
פיטורין והתפטרות
מאמרים
כתבות
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.