דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

תכנון פרישה, ביצוע סימולציות וסקר סיכונים

קו הפרדה אדום

האם בחנת את תכנית הפרישה שלך ב"תנאי לחץ" ?


תכנון פרישה נכון מביא בחשבון מצבי אי ודאות ונעלמים רבים. באופן מעשי, הרי אף אחד לא יודע בוודאות איך ההשקעות שלו יתנהגו לאורך זמן וכמה כסף הוא באמת יידרש להוציא בתקופת הפרישה המתארכת משנה לשנה. לפיכך, חובה לנסות להעריך ככל האפשר את כל אחד מהמשתנים הללו וזאת על מנת לבנות תכנית פרישה איתנה, כזו שתשרוד לאורך זמן.
 
על תוצאות ההשקעות הצפויות ניתן לומר הכול חוץ משהן צפויות להיות אחידות וקבועות במהלך שנות הפרישה, תנודות ושינויים קיצוניים בתשואות השנתיות של תיק ההשקעות הכולל שלך יכולים למוטט את תכנית הפרישה הטובה ביותר.
 
גם היום, סוכן הביטוח שלך, הבנקאי שלך ויועץ ההשקעות הפרטי שלך עדיין נאחזים בתפיסות מיושנות שלא מביאות בחשבון מצבי אי ודאות שהינם חלק מהחיים ותכנית הפרישה שלך. "קח לידיים" את התכנון הכלכלי לתקופת הפרישה שלך והימנע ככל האפשר מלסמוך על "הבטחות", הבא בחשבון את התסריט הגרוע ביותר !

אינך מחויב עוד, לבנות את תכנית הפרישה שלך בהתבסס על תפיסות מיושנות.

תכנון פרישה המבוסס על תובנות של כלכלן פרישה מנוסה יכול לסייע לך בניהול המשאבים שלך ובשליטה ובקרה על כל המשתנים והנעלמים ולספק לך מידע טוב יותר בכל הנוגע לסיכונים הצפונים לך בדרך. ככל שמצטיידים בחשיבה נכונה ומתקדמת, אפשר ואפשר, להריץ תרחישים שונים ולבצע בדיקות נוספות על מנת לבדוק, עד כמה מצבך הכלכלי חשוף ורגיש לסיכונים צפויים ולא צפויים.

במקום להמשיך לחפש תשובות על שאלות, בכן או לא, התחל לחשוב בהסתברויות, שאל מה הם הסיכויים למצב כזה או אחר וכך תמצא תשובות מציאותיות. ככל שתהיה מודע לסיכונים עימם אתה נדרש להתמודד, כך תפעל להעריך אותם ולאחר מכן למזער אותם וכך יגדל הסיכוי שתכנית הפרישה שלך תצליח.

תכנית הפרישה הטובה ביותר היא תכנית שנבחנה "בתנאי לחץ" וזאת על מנת לחשוף את הנקודות החלשות והרגישויות. אם אתה מודאג כי עלויות טיפול רפואי בטווח הארוך עלולות להשפיע על היכולת שלך להתקיים בכבוד ובביטחון בתקופת הפרישה - אתה יכול להביא אותן בחשבון בתכנית הפרישה שלך. אם אתה מודאג מהאפשרות כי שערי המניות בהן אתה מחזיק יתרסקו בשיעור של 20% ו- 30% בחמש השנים הראשונות לפרישתך – אתה יכול להביא זאת בחשבון ולאמוד את ההשפעה של אירועים אלו על תכנית הפרישה שלך. 

ליווי מקצועי שוטף בכל הקשור לניהול הפרישה שלך מושיב אותך בתא הטייס והסיכונים אליהם אתה חשוף ומצבי אי הודאות, נשמרים תחת פיקוח ובקרה .

לאחר שתבצע סימולציות וסקר סיכונים אתה ויועץ ההשקעות שלך תהיו מסוגלים להשתמש בתובנות שקיבלת ממבחנים אלו וזאת על מנת לקבל את ההחלטות הטובות ביותר, איך להגן על עצמך ועל נכסיך בצורה המיטבית במהלך כל הדרך הארוכה בתקופת הפרישה.

אתה רוצה להשקיע באופן אגרסיבי על מנת להשיג תשואות גבוהות יותר ? לאחר שתאמוד את הסיכונים ותחוש את המספרים האמיתיים המשקפים בבירור את החיסרון האפשרי בנטילת סיכון גבוה, אולי תקבל החלטה לשקול מחדש את "תאבונך לסיכונים" .

היה אקטיבי וקח אחריות, בצע בדיקות מקדמיות בטרם אתה מקבל החלטות. עשה שימוש בכלים העומדים לרשותך העשויים לסייע לך "לנבא את העתיד" ולבחון את היכולת שלך לשרוד כלכלית את תקופת הפנסיה הארוכה הניצבת בפניך, בצורה הטובה ביותר.

רק לאחר מכן, בנה באופן מעשי את תכנית הפרישה שלך...

 

מאמר זה אין בו כדי להכיל את כל הנושאים הקשורים לתכנון פרישה והוא מובא כאן להמחשה בלבד. נקיטה בפעולות אלו אינן מהוות תחליף לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי מאיש מקצוע. שום אינפורמציה המופיעה במאמר אינה מהווה המלצה לביצוע או אי ביצוע מהלך כלשהו. מחובתך להתייעץ לפני כל פעולה.
 
מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד.


תכנון פרישה - עשו לכם סדר בראש, התמקדו בצורך ולא בפתרון.
שירות מלא בלי לצאת מהבית !
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
פיצויי פיטורין
מצגות
מאמרים
פיטורין והתפטרות
קיבוע זכויות
טופס 161
כתבות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

קו הפרדה אדום
תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.