דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

צעד 5 : הנח הנחות

 

יש לך פנסיה מכובדת, יש לך תיק השקעות אשר מניב רווחים נאים, אתה מפריש באופן שוטף חלק מהכנסתך לתכניות חיסכון, אתה במצב בריאותי מעולה וכך גם יתר בני משפחתך, מצבך לא יכול להיות טוב יותר, עתידך מובטח !

לא כל כך מהר! אם אתה חושב שזה הזמן להישען לאחור ולנוח, אתה טועה.

מה עליך לדעת ?

אתה לא יכול להניח שהצלחות היום יימשכו בהכרח גם מחר. כאשר אתה שוקד על הכנת התכנית הכלכלית שלך לפרישה אתה חייב לקחת בחשבון מקרים בהם אורח חייך ועולמך הכלכלי עלולים להשתנות באופן דרמתי במרוצת השנים הבאות. אינפלציה עשויה לנגוס בשווי נכסיך והכנסתך, ניהול תיק ההשקעות שלך עשוי להסב לך הפסדים, מחלה (חס וחלילה) עלולה לגרום להוצאות כבדות עבור טיפול רפואי. כמובן שאף אדם לא יכול לנבא את העתיד, (ובאמירה אישית, אבוי לנו אם נחשוב בצורה כה שלילית), אולם עליך להניח הנחות ולהיערך מבעוד מועד גם למקרים מסוג זה, כך שבקרות מקרה, התכנית הכלכלית שלך לפרישה תספק לך רשת הגנה ובאמצעותה תוכל למנוע קריסה כלכלית ומשבר במשפחה.

 

מה עליך לעשות ?

כאשר אתה ניגש לתחזיות לגבי העתיד וקובע את מטרותיך, קח בחשבון את השפעת האינפלציה, בעתיד הדברים עשויים להיות יקרים יותר. כך גם הדבר כאשר אתה ניגש לניהול כספך הפנוי, שמור על ערכו וצבור רווחים ככל שזה תלוי בך. הכר את הנכסים בהם אתה משקיע ושים דגש על אופי השוק שלהם, גם בטווח הארוך. (ככל שניתן) בחישוב הכספים הדרושים לך לתקופה שלאחר הפרישה, קח בחשבון את תוחלת החיים הממוצעת הידועה נכון להיום. בדוק מה יהיו מקורות הכנסתך בעתיד ולכמה כסף תזדקק על מנת להתבגר בכבוד. רכוש עבורך ועבור בני משפחתך כיסוי ביטוחי הולם ומקיף למקרים של סיעוד או מחלה קשה. מתוך הבנה כנה כי הכל יכול לקרות, עליך לנהל את נכסיך באופן כזה אשר יסייע לך להבטיח גם את עתידו של בן הזוג, לאחר לכתך. תמיד, תמיד, קבע לך קווים אדומים והבא בחשבון את התסריט הגרוע ביותר, מקסימום יישאר לך עודף...

 

 

צעד 1: אסוף מסמכים ונתונים

צעד 2: קבע מטרות

צעד 3: הערך את תזרים המזומנים שלך

צעד 4: חשב את שווי הנכסים וההתחייבויות שלך

צעד 5: הנח הנחות

צעד 6: קבע אסטרטגיה

 

 

 

מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד.  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורין
פיטורין והתפטרות
מאמרים
כתבות
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.