דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

פרישה מרצון I פנסיה מוקדמת I פרישה מוקדמת I תכנית פרישה

קו הפרדה אדום

מסלול פיצויים מוגדלים או מסלול פנסיה מוקדמת ? חבילת פרישה או תשלומים לשיעורין ?

 
פרישה מוקדמת
 
חברות, ארגונים ומוסדות גדולים יוצאים מעת לעת בהצעת פרישה לעובדים אשר במסגרתה מוצעים תנאי פרישה משופרים. אם כחלק מהתייעלות כוללת של הארגון, אם בעת סגירת מפעל והפסקת פעילות ואם כעידוד פרישה מרצון לעובדים וותיקים ו/או מבוגרים. לרוב ההצעה בנויה באופן מדורג לפי וותק העובד וגיל העובד ופרמטרים נוספים כחלק מעידוד הפרישה ובהתאם למידת ההתייעלות המושגת על ידי הארגון בהוצאה לפועל של תכנית הפרישה. ברב המקרים ההצעה מורכבת משתי חלופות או יותר והכול תלוי במבנה ההפרשות הסוציאליות הקיים בארגון, יעדי הארגון, האיתנות הפיננסית של הארגון והמשכיותו, התקציב שהוקצה לטובת עידוד הפרישה ועוד משתנים רבים אחרים.
  
להלן סקירת חלופות פרישה נפוצות
  

חלופה א' - מסלול מענקים

  
מסלול בו משולמים מענקי פרישה מיוחדים ופיצויים מוגדלים, במסגרת חלופה זו לרוב מבוצעת הקפאת זכויות בקרן פנסיה(אם יש קרן פנסיה) ורק החל מגיל הפרישה על פי החוק העובד יהיה זכאי לקבל קצבה חודשית מקרן הפנסיה.
  

חלופה ב' - מסלול פנסיה

  
מסלול בו משולמים פיצויים "רגילים", במסגרת חלופה זו משולמת פנסיה מוקדמת במימון המעסיק (הקרויה "פנסיה מפעלית" או "פנסיה תקציבית") עד להגעתו של העובד לגיל הפרישה על פי החוק, בגיל פרישה העובד יהיה זכאי לקבל קצבה חודשית מקרן הפנסיה שלו. (ישנם מקרים מסויימים בהם גם לאחר הגעת העובד לגיל הפרישה - הפנסיה היא פנסיה "תקציבית", במימון המעסיק). עוד נוסיף, כי כאשר מדובר בפנסיה מפעלית אשר זכויות הפנסיה אינן נרכשות עבור העובד בתשלום חד פעמי בעת הפרישה, איתנותו הפיננסית של המעסיק ומידת יכולתו לממן את הפנסיה לאורך זמן, עשויות להוות שיקול מהותי בבחירת מסלול הפרישה. אמנם זה לא קורה כל יום ואולם לא מנותק מהמציאות מצב בו מעסיק פושט רגל ואין מי שימשיך למלא אחר ההתחייבות לשלם את הפנסיה המפעלית לעובד שפרש. (פשיטת רגל של מעסיק או פירוק חברה - זכויות גמלאים הזכאים לפנסיה תקציבית שיצאו לפנסיה בטרם פשיטת הרגל או הפירוק ).
  

חלופה ג' - מסלול תשלומים חודשיים

  
מסלול בו משולמים פיצויים "רגילים" או פיצויים מוגדלים לשיעורין, במסגרת חלופה זו משולם על ידי המעסיק תשלום חודשי קבוע מראש לתקופה קצובה, לרוב הסדר מסוג זה כפוף לאישור רשויות המס בשל היבטי המיסוי.
  

חלופה ד' – חבילת פרישה

  
מושג זה נפוץ בעיקר בקרב חברות טכנולוגיה והיי- טק, במסגרת תכנית פרישה מוצעת לעובדים "חבילת פרישה" המשלבת בתוכה תנאי פרישה משופרים שונים.
  
  

הסכם פרישה מרצון - 10 דברים שכדאי לבדוק בעת חתימה על הסכם פרישה מרצון - המאמר המלא

 
  
  
  
  
  
מאמר זה אין בו כדי להכיל את כל הנושאים הקשורים להסכם פרישה מרצון ופנסיה מוקדמת והוא מובא כאן להמחשה בלבד, בחירת מסלול הפרישה הינה על פי שיקול דעתו הבלעדי של הפורש. נקיטה בפעולות אלו אינן מהוות תחליף לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי מאיש מקצוע. שום אינפורמציה המופיעה במאמר אינה מהווה המלצה לביצוע או אי ביצוע מהלך כלשהו. מחובתך להתייעץ לפני כל פעולה.


רשות השידור נגד מנשה ישראלי - ע"ע 27174-03-13 - פסק דין מיום 25/08/2015 - האם עובד שסירב להצעה לפרישה מרצון ובהמשך פוטר מעבודתו, יכול לדרוש את אותם התנאים שהוצעו לו במסגרת ההצעה לפרישה מרצון ?

שירות מלא בלי לצאת מהבית !
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
פיצויי פיטורין
מצגות
מאמרים
פיטורין והתפטרות
קיבוע זכויות
טופס 161
כתבות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

קו הפרדה אדום
תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.