דף הבית
לתאום פגישת ייעוץ
1599-500-570
בי. פור יועצי פרישה בע''מ פרישה
סימולטור 161
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
אפליקציות
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

לא נעים לראות פקיד שומה סגור

טיפים קטנים אך חשובים טרם בואכם למשרדי פקיד השומה

מי מכם שפרש לאחרונה, התפטר מהעבודה או פוטר מהעבודה וניגש למשרדי פקיד השומה באיזור מגוריו על מנת להגיש טופס 161 למס הכנסה ולקבל את האישורים עבור המעסיק, עבור קופת הגמל, קרן הפנסיה או חברת הביטוח לצורך קבלת ומשיכת כספי פיצויי הפיטורים המגיעים לו, ייתכן ונתקל בשלט הבא: "אין אישורים במקום, את הבקשות יש להשאיר במודיעין. האישורים יישלחו בדואר"....

אז מה אם חברת הביטוח, קרן הפנסיה או קופת הגמל התעכבה שבועיים, שלושה ויותר במסירת הנתונים למעסיק לצורך מילוי טופס 161, אז מה אם המעסיק גם הוא התעכב במסירת טופס 161 לעובד. אז מה אם לפי סעיף 20 לחוק הגנת השכר ככלל המועד לתשלום פיצויי פיטורין הינו תוך 15 ימים מיום סיום יחסי עובד מעביד. אז מה...
 
למה לא שהעובד ימתין כעת לפקיד השומה שיואיל בטובו לספק לו את האישורים הדרושים לו לצורך קבלת כספי הפיצויים מהמעסיק או משיכתם מהקופות ? הרי ממילא גם לאחר שהאישורים יהיו בידיו של העובד והוא ירוץ למסור אותם לקופות, יהיה עליו להמתין עוד שבוע, שבועיים ושלושה שחברת הביטוח, קרן הפנסיה או קופת הגמל יואילו בטובן להעביר לחשבונו סוף סוף את כספי הפיצויים.
 
מה אם העובד אינו יודע אילו טפסים הוא נדרש למלא ? מהיכן להשיג אותם ? טופס 161א - הודעת העובד על פרישה, טופס בקשה לפריסה, טופס חרטה מרצף פיצויים או מרצף קצבה.... מה אם העובד זקוק להבהרות, ולו לסיוע קל שבקלים, הרי לא בכל יום הוא פורש מהעבודה או מפוטר או מתפטר והרי לא בכל יום הוא נדרש בחשש של ממש, (כן.. זו החוויה של הפורש או המפוטר) להגיע למשרדי מס הכנסה. מה אם העובד אינו יודע אילו מסמכים עליו לצרף לבקשתו ואולי הוא לא מילא את הטפסים כראוי וחסרים לו נתונים ? שימתין לשווא לאישורים שכנראה לא יגיעו עקב הטעויות שעשה מבלי שהיה מודע להן....לבטח ייאלץ לשוב למשרדי פקיד השומה פעם נוספת לצורך השלמת הפרטים החסרים....או צירוף מסמכים נוספים...אז מה. כנראה שבעיני רשות המסים זמנו של העובד "האזרח הקטן" שזה עתה עזב מקום עבודתו וצריך להקדיש את זמנו למציאת מקום עבודה חדש, לא מספיק יקר...
 
שלא נדבר על הצורך הממשי בכספי הפיצויים בתקופה בה אין הכנסות נוספות, שלא נדבר על הנזק הכספי ואובדן הרווחים וההכנסות - תוצאה ישירה של דחיית המועד לקבלת כספי הפיצויים מהמעביד או משיכתם מהקופות.
 
אז מה נאמר ?
 
ראשית, אנו קוראים לרשות המסים לחזור לאלתר לנוהל של קבלת קהל ולהעניק את השירות המינימלי לאזרח ששילם מס כחוק במהלך כל תקופת עבודתו, פנים מול פנים ובאופן יעיל ומהיר ככל האפשר, לדעתנו זו דרישה סבירה.
 
שנית, לכם, העובדים שזה עתה עוזבים מקום עבודתם, מי שטרם ניגש לפקיד השומה, ניתן כמה טיפים קטנים אך חשובים טרם בואכם למשרדי פקיד השומה:
 
1. טרם הגעתכם למשרדי פקיד השומה עברו על כל הטפסים ועל כל המסמכים, ודאו כי כל הפרטים האישיים וכל הנתונים הרלבנטיים רשומים כהלכה. ודאו כי צירפתם את כל המסמכים הרלבנטיים כגון העתק 3 תלושי שכר אחרונים וכל מסמך נוסף הדרוש לפקיד השומה להמציא עבורכם את האישורים (תלוי במקרה, לדוגמא במקרה של פטירה של עובד, השאירים נדרשים לספק גם העתק של צו הירושה או צו קיום הצוואה).
 
2. טרם הגעתכם למשרדי פקיד השומה דאגו להכין העתק (צילום) מלא של כל הטפסים וכל המסמכים אותם אתם נדרשים להגיש לפקיד השומה, ראשית, על מנת שיהיה לכם על מה להחתים את פקיד הקבלה / המודיעין כאישור ואסמכתא למסירת הטפסים. הקפידו לשים לב שישימו לכם חותמת "נתקבל". שנית, על מנת שיהיה לכם לכל מקרה, העתק של מסמכים אלו, למקרה של אובדן או דרישה נוספת להעתק מהם.
 
3. חשיבות קבלת ייעוץ מס מקצועי בטרם פניה לפקיד השומה, מקבלת כעת משנה תוקף, גם במקרים שלכאורה נראים לכם פשוטים וזאת לאור העובדה כי את הטפסים יש למסור במודיעין ובאופן מעשי אין אפשרות לקבל סיוע מעובדי מס הכנסה במילוי הטפסים. קיראו מידע חיוני באינטרנט וגשו לייעוץ אישי במידת הצורך בטרם הגעתכם למשרדי פקיד השומה.
 
4. נסו בכל זאת, לבקש מהמחלקה הרלבנטית לקבל שירות במקום, פנים מול פנים. תמיד שווה לנסות...
 
5. על גבי הטפסים השאירו את מספר הטלפון שלכם, לבירורים, לכל צורך..
 
 
חבל, שזהו השירות לו זוכים האזרחים מרשות המסים ברגעים חשובים כמו פרישה, פיטורין או התפטרות.
 
בכל מקרה, בהצלחה.
 
 
 
 


מיפוי כספי פיצויים כספי תגמולים
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
אפליקציות
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורין
פיטורין והתפטרות
מאמרים
כתבות
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook Google Plus
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook +Google
© כל הזכויות שמורות לבי. פור יועצי פרישה בע"מ.