דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

ניהול פרישה - טיפים למעקב ועדכונים שוטפים

קו הפרדה אדום

לא די בתכנון פרישה - 10 טיפים - ניהול פרישה במהלך כל תקופת הפנסיה !

 
 
ניהול פרישה... בין אם מדובר בפרישה מוקדמת, בין אם מדובר ביציאה לפנסיה בגיל פרישה, בסופו של דבר, תכנון פרישה, הטוב ביותר, דורש ממך מעקב שוטף וביצוע עדכונים במהלך כל תקופת הפנסיה.
 
אף אחד אחר לא יעשה זאת בשבילך. כל מרכז לניהול פרישה אליו ייתכן ופנית עם פרישתך ויציאתך לפנסיה לא יכול להיות ער לכל השינויים החלים בחייך במהלך תקופת הפנסיה.
 
אפילו אני, המחשיב את עצמי כאחד שמבין ומודע לצרכים המשתנים של הפורשים אותם אני מלווה במהלך כל תקופת הפנסיה, המקפיד להתעדכן בכל השינויים החלים בחוקי המס והפנסיה וטורח לעדכן בכל שינוי את לקוחותיו (ואת אתר הפרישה אשר מרכז בעבור קהל הפורשים הישראלי את כל המידע החשוב לו), המחובר למצב הכלכלי המשתנה המשפיע על כולנו ועל כל הגמלאים בפרט - לא בכל המקרים יכול להיות ער לכל שינוי החל בחיי הפורשים אותם אני מלווה, מבלי שהם לכל הפחות יזכרו לעדכן אותי בזמן אמת בדבר אותו שינוי !
 

אז אם הבנו שלא די בתכנון פרישה עם היציאה לפנסיה, להלן מספר טיפים לניהול פרישה במהלך כל תקופת הפנסיה:

 

שאל שאלות

 
אם קראת בעיתונים על שינוי צפוי בכל תחומי החיים העשוי להשפיע על מצבך הכלכלי או על החלטותיך במהלך תקופת הפנסיה - פנה ליועץ הפרישה שלך ושאל אותו איך שינוי צפוי זה עשוי להשפיע עליך אישית והאם אתה נדרש לבצע התאמות ושינויים בתכנית הפרישה שלך !
 

בצע עדכונים בעקבות שינויים במצב האישי

 
אם חל שינוי במצבך האישי, כמו לדוגמא, גירושין ופרידה מבן הזוג, פטירה של בן הזוג שים לב לנקודות הבאות:
 
א. הקפד לעדכן מוטבים למקרה פטירה בכל קופת גמל, בכל קרן השתלמות, בכל פוליסת ביטוח !
 
ב. ככל שערכת צוואה בעבר, בדוק האם יש צורך לעדכן אותה !
 
ג. מומלץ לערוך בירור בדבר זכויות והטבות ככל שמגיעות לכם, כגרוש או גרושה, כאלמן או כאלמנה, החל מהמוסד לביטוח לאומי ועד לעיריה, החל מקרן הפנסיה של בן הזוג ועד לשאר חסכונותיו. בהקשר זה יש לשים לב לצורך בעדכון הסטטוס האישי במשרד הפנים ובגופים הרלבנטיים ובביצוע כל הליך משפטי הנדרש לפי החוק.
 
ד. ככל שרלבנטי עבורך, במקרה של גירושין או פרידה מבן הזוג, שים לב להוראות החוק החדשות הנוגעות לחלוקת חיסכון פנסיוני.
 

עדכן כתובת

 
אם חל שינוי במקום המגורים שלך הקפד לעדכן את הכתובת בכל הגופים הרלבנטים, הציבוריים והפרטיים, על מנת שתוכל להמשיך ולקבל עדכונים שוטפים והודעות חשובות ! נשמע בסיסי ? רבים שוכחים לעשות זאת.
 

פנה לקרן הפנסיה או לחברת הביטוח לבירור זכויותיך

 
ככל שמדובר בפרישה מוקדמת לפני הגעתך לגיל הפרישה לפי החוק:
 
א. זכור לפנות במועד המתאים, בהתאם לתנאי קרן הפנסיה שלך או פוליסת הביטוח שלך לבירור זכויותיך - החל מהתחלת קבלת קצבה חודשית ועד למימוש כספים כסכום חד פעמי, החל מהארכת פוליסה שהגיעה לתום תקופה (ככל הניתן, בכפוף לתנאי הפוליסה והוראות החוק) ועד להעברת הכספים לתכנית חדשה המתאימה לך. שים לב, בנושא זה, ייתכן והמועד בו תידרש לפעול או אתה רשאי לפעול, מוקדם ממועד הגעתך לגיל הפרישה לפי החוק !
 
ב. שים לב כי עליך לעבור הליך "קיבוע זכויות" מול פקיד השומה באיזור מגוריך באמצעותו נקבעת זכאותך לפטור ממס על פנסיה חודשית או לפטור ממס על היוון קצבה.
 

אל תשכח לעשות תאום מס

 
זכור לעשות תאום מס על הכנסותיך מפנסיה, בתחילת כל שנת מס חדשה, ככל שאתה מקבל פנסיה מיותר ממשלם אחד או ככל שיש לך בנוסף להכנסתך מפנסיה חודשית גם הכנסה מעבודה.
 

זכור להגיש במועד את הדוח השנתי למס הכנסה

 
זכור להגיש במועד דוח שנתי למס הכנסה, ככל שאתה חייב להגיש דוח שנתי. שים לב כי ייתכנו מצבים בהם כדאי לך להגיש דוח שנתי למס הכנסה במטרה ליהנות מהטבות מס לגמלאים להן אתה זכאי או במטרה לקבל החזר מס המגיע לך מסיבות שונות, גם אם אינך חייב להגיש דוח שנתי למס הכנסה ! באתר פרישה תוכל למצוא מידע מפורט ביותר בנושאים אלו.
 

התאם את מסלול ההשקעה בקופת הגמל שלך והתאם את מדיניות ההשקעה

 
מעת לעת, התאם את מסלול ההשקעה בקופת הגמל שלך, בקרן ההשתלמות שלך ובפוליסת החיסכון שלך לפי הצרכים וההעדפות שלך ולפי מצב שוק ההון. שים לב להתאים גם את מדיניות ההשקעה ביתר חסכונותיך והשקעותיך ככל שישנם.
 

בחן את התקציב החודשי שלך ונהל מעקב אחר חסכונותיך

 
בחן את התקציב החודשי שלך, עבור על ההוצאות השוטפות מול ההכנסות השוטפות, מעת לעת בדוק האם אתה עומד ביעדים שהצבת לעצמך במסגרת תכנית הפרישה שלך. במרוצת השנים, אלף ואחד שינויים, אישיים וסביבתיים, יכולים להפוך כל תכנון כלכלי לפרישה, ללא רלבנטי או לא מתאים. בהחלט ייתכן ותידרש לבצע תכנון כלכלי פעם נוספת. בחן את השפעת המשיכות החד פעמיות אותן ביצעת במהלך השנים האחרונות מחסכונותיך, בחן את השפעת מצב שוק ההון, בחן את השפעת השינויים בחוקי המס והפנסיה - על חסכונותיך ונכסיך. רצף של הפסדים מהשקעות בשוק ההון, רצף של תשואות נמוכות, סביבת ריבית נמוכה מתמשכת, בהחלט עלולים לחייב אותך לצמצם בהוצאות השוטפות ולהתאים את התקציב החודשי שהגדרת לעצמך עם יציאתך לפנסיה, למצב הכלכלי הנוכחי.
 

בדוק האם מסלול המיסוי על ההכנסות משכר הדירה עדיין הכי מתאים לך

 
ככל שיש לך הכנסות משכר דירה, מדירה למגורים, בדוק מעת לעת האם אתה נמצא במסלול המיסוי הזול ביותר בעבורך בהתאם לשאר נתוני ההכנסות שלך העשויים להשתנות במהלך תקופת הפנסיה.
 

פעל לפי סדר קדימויות נכון בעת משיכת כספים מחסכונותיך

 
ככל שעולה הצורך במשיכת כספים מקופת גמל או קרן השתלמות בדוק האם לפי סדר העדיפויות וסדר הקדימויות בהיבט של מיסוי וכדאיות כלכלית, אולי כדאי לך לממש חסכונות אחרים, ככל שישנם כאלו.
 
 
 
 
בהצלחה !!
 
בקרוב נמשיך להוסיף ולהרחיב, כאן באתר הפרישה, אשר מרכז בעבורך, הפורש הישראלי, את כל המידע  החשוב לך !
 
 
 
 
(אין מדובר ברשימה סגורה של נושאים ופעולות אלו אינן מהוות תחליף לקבלת ייעוץ פרישה אישי).
 
 
מאמר זה אין בו כדי להכיל את כל הנושאים הקשורים לניהול פרישה והוא מובא כאן להמחשה בלבד, נקיטה בפעולות אלו אינן מהוות תחליף לקבלת ייעוץ פרישה וליווי מקצועי מאיש מקצוע. שום אינפורמציה המופיעה במאמר אינה מהווה המלצה לביצוע או אי ביצוע מהלך כלשהו. מחובתך להתייעץ לפני כל פעולה.
 
מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד.


 
המשך עבודה לאחר פרישה - ממשיך לעבוד לאחר הפרישה ? מעוניין להמשיך לעבוד בתקופת הפנסיה לאחר הגעתך לגיל הפרישה ? מידע חשוב בעבורך.
 
תכנון פרישה - עשו לכם סדר בראש, התמקדו בצורך ולא בפתרון.
שירות מלא בלי לצאת מהבית !
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
פיצויי פיטורין
מצגות
מאמרים
פיטורין והתפטרות
קיבוע זכויות
טופס 161
כתבות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

קו הפרדה אדום
תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.