דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

משכנתא הפוכה

קו הפרדה אדום

   
משכנתא הפוכה היא פתרון מימוני לשמירה על רמת החיים בתקופת הפנסיה הארוכה.

כמו כן, משכנתא הפוכה היא הלוואה לכל מטרה בשעבוד בית המגורים. בדרך זו ניתן גם לסייע כלכלית לילדים.

אין בגינה החזרים חודשיים אלא אם כן מעוניינים לשלם את הריבית על ההלוואה באופן שוטף.

בית המגורים מהווה בטוחה להלוואה באמצעות רישום שעבוד בדרגה ראשונה ויחידה. 

ניתן לקבל את ההלוואה כסכום חד פעמי או לקבל אותה בחלקים. 

החזר ההלוואה מתבצע בכל עת לפי בחירה או במועד מכירת הבית בכל שלב או לאחר הפטירה בגיל 120 על ידי השארים.

נכון להיום ניתן לקבל משכנתא הפוכה, כמעט בכל חברות הביטוח בישראל, חלק מהחברות מציעות את הפתרון לבני 50 פלוס, חלק לבני 60 פלוס. כמו כן פתרון זה מוצע גם על ידי חלק מהבנקים בישראל. 

בכל חברת ביטוח ובכל בנק יש תנאים שונים ומגוונים. בחלק מהגופים הפיננסיים יש מאפיינים ייחודיים למוצר המשכנתא ההפוכה, כמו לדוגמא גמישות בביצוע המשיכות (קבלת משכנתא הפוכה לשיעורין ולא בסכום אחד), משיכות באמצעות כרטיס חיוב לתשלום הוצאות ועוד.

ההלוואה לכל מטרה וניתנת גם לבני זוג וגם ליחיד.

הבעלות על הבית נשמרת והלווים יכולים להמשיך לגור בבית.

סכום ההלוואה המקסימלי שניתן לקבל תלוי בגיל מבקש ההלוואה.

כל חברה העוסקת במשכנתא הפוכה מגדירה לעצמה את התנאים - גיל מינימלי וגיל מקסימלי לנטילת ההלוואה, שיעור מינימלי ושיעור מקסימלי משווי הבית המשועבד - כסכום ההלוואה, שווי מינימלי של בית לנטילת הלוואה.

לכל חברה יש תנאי חיתום שונים, לדוגמא תנאים הקשורים להשכרת הבית במידה והבית מושכר לאחרים, תנאים הקשורים להתחייבויות נוספות של הלווים, תנאים הקשורים לאופן רישום הבעלות על הבית ועוד. 

כמו כן, יש לבצע הערכת שווי לבית על ידי שמאי מוסכם וכן יש לעשות ביטוח מבנה לבית, כולל כיסוי ביטוחי לרעידת אדמה, לנזקי טבע ולנזקי צנרת. דרך כלל לא נדרשת הוכחה לקיום של הכנסה שוטפת מאחר וכלל אין החזרים שוטפים של ההלוואה.

קבלת משכנתא הפוכה נעשית בשלבים, תחילה ניתן אישור עקרוני לקבלת משכנתא ההפוכה. לצורך ביצוע התהליך נדרשים מסמכים שונים, לדוגמא: העתק תעודת זהות כולל הספח, דפי בנק, אישור ניהול חשבון בנק או העתק המחאה מבוטלת, אישור מהרשות המקומית על העדר חובות על בית המגורים לצורך רישום המשכנתא ההפוכה, מידע בדבר יתרת משכנתא קיימת ככל שישנה, ייתכן ויעלה הצורך במסמכים שונים נוספים במקרים מיוחדים.

במידה ומתקבלת החלטה בהמשך הדרך למכירת הבית ו/או למעבר לבית חדש, באופן עקרוני יש להחזיר את ההלוואה ואולם בכפוף לתנאים שונים, ייתכן וניתן "לקבל מחדש" משכנתא הפוכה חדשה בשעבוד הבית החדש.

למרות שבפועל מדובר בתרחיש בלתי סביר לאור תנאי המשכנתא ההפוכה, אחד העקרונות במשכנתא הפוכה הוא שאם שווי הבית ירד מתחת לגובה ההלוואה במהלך תקופת ההלוואה, הלווים ו/או השאירים של הלווים לא יידרשו להחזיר יותר משווי הבית.


מאמר זה מובא כאן לידע כללי בלבד והוא אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ. שום אינפורמציה המופיעה במאמר אינה מהווה המלצה לביצוע או אי ביצוע מהלך כלשהו. מחובתך להתייעץ לפני כל פעולה. מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד. המידע מוצג להמחשה בלבד. התנאים למשכנתא הפוכה בכל מקרה ייקבעו אך ורק על ידי החברות הרלבנטיות והם הקובעים בלבד.  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
פיצויי פיטורין
מצגות
מאמרים
פיטורין והתפטרות
קיבוע זכויות
טופס 161
כתבות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

קו הפרדה אדום
תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.