דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
161
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

העלאת מס רווח הון - יש רק דרך אחת לעשות את זה נכון.

 

בפוליטיקה כמו בפוליטיקה הכל עניין של מינוח, תחליפו את המילה "הון" במילה "חיסכון" ועכשיו נראה מה תחשבו על ההחלטה להעלות את שיעור המס על רווחי הון והכנסות פאסיביות כפתרון למצוקה חברתית – כלכלית.

הגדלת נטל המס על הכנסות פאסיביות משוק ההון ומנכסים אחרים ללא הבחנה בין המשקיעים והחוסכים תפגע באוכלוסיית הגמלאים, שלגבי רבים מהם זה מקור פרנסתם היחיד לאחר פרישתם מהעבודה. בעידן בו מצד אחד תוחלת החיים גדלה ומצד שני הגיל בו המעסיק קורא לך לצאת ל"פנסיה מוקדמת" הולך ונהיה צעיר יותר, תקופת הפנסיה מתארכת. תקופה ארוכה מאוד במהלכה נאלצים גמלאים רבים שאין להם פנסיה, להתמודד עם עליה מתמדת ביוקר המחיה, תשואה נמוכה על חסכונותיהם כתוצאה ממשברים בשוק ההון המתרחשים חדשות לבקרים, תשלום לא מבוטל עבור ביטוחי בריאות וסיעוד פרטיים במקרה הטוב או תשלום הוצאות רפואיות במקרה הרע.

1 מיליון שקלים בבנק – זה לא כסף

קחו לדוגמא תא משפחתי, ששני בני הזוג פוטרו מעבודתם בגיל 60 ואין להם פנסיה. יש לפניהם כ- 20 שנים לפחות לחיות אך ורק מחסכונות. מי שיגיד שברי המזל מבין גמלאים אלו, שיש להם 1 מיליון שקלים נזיל בבנק, הם אנשים עשירים, אינו מבין בכלכלה.

1 מיליון שקלים בבנק, גם בריבית של 5% לשנה, יניבו לתא המשפחתי הכנסה חודשית בסך של כ- 6,600 ₪ לפני מס, כשלאחר 20 שנים לא נשאר להם שקל אחד בחשבון הבנק, למקרה ש"חס וחלילה" הם יאריכו חיים.

סוף מעשה במחשבה תחילה, אל לנו למהר להציע פתרונות למצוקתם הכלכלית של הצעירים על חשבון המבוגרים שבינינו.

אם כבר מעלים את שיעור המס על רווח הון - יש רק דרך אחת לעשות את זה נכון

העלאת שיעור המס על רווחי הון והכנסות פאסיביות בשילוב חיוב כל תושבי מדינת ישראל להגיש דוח שנתי למס הכנסה – היא הדרך היחידה לעשות את זה נכון.

למה ? כי זו הדרך היחידה להבחין בין המשקיעים והחוסכים, בין "עשירים" ל"עניים" ובכך ליצור מיסוי דיפרנציאלי - לא שוויוני אלא הוגן יותר, המתחשב בנתונים חשובים כמו גיל וסך החסכונות והנכסים שיש לכל אחד מאיתנו, שזה מה שהמחאה החברתית רוצה וצריכה להשיג וזה מה שמדיניות מס חייבת תמיד, בכל תקופה, לשקף !

איך ? נניח שמצד אחד, אכן יועלה שיעור המס על רווחי הון והכנסות פאסיביות לשיעור של 25% ואכן זה יהיה המס שינוכה במקור מכל שקל רווח הון או הכנסה פאסיבית דומה, אך מצד שני, יוגדרו קריטריונים ראויים, סבירים והגיוניים לגבי מי מאיתנו יחול שיעור המס הגבוה ולגבי מי מאיתנו שיעור המס יישאר ללא שינוי כפי שהוא היום, כאשר במסגרת הדוח השנתי שיוגש למס הכנסה יוחזרו לכלל הציבור אותם ההפרשים בגובה העלאת המס.

רק כך גמלאים רבים לא ייכנסו בטעות לקטגוריה של "עשירים" ולא יהיו יותר "עניים" ממה שהם היום.
 
 
רו"ח אמיר גבאי, מומחה למיסוי ופרישה


זום וגמרנו ! שירות מלא בלי לצאת מהבית !
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורין
פיטורין והתפטרות
מאמרים
כתבות
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.