דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

יעוץ פרישה, הכנה לפרישה, פרישה מוקדמת - התחלה חדשה.

יעוץ פרישה - חלק אינטרגלי מתהליך הפרישה שלך !

 
 

פרישה

       
אחת התופעות החברתיות הבולטות בעידן הנוכחי היא היציאה ממעגל העבודה בגיל צעיר יחסית אל מול גידול משמעותי בתוחלת החיים. אנשים רבים בעודם בריאים ומוכשרים ניצבים בצומת דרכים כאשר מצד אחד בפעם הראשונה בחייהם עומדות לרשותם שעות פנאי רבות שלא הורגלו להן ומצד שני הם נדרשים לכלכל צעדיהם בתבונה הן בהיבט הפיננסי והן בהיבט התעסוקתי.
 
יציאה מעולם העבודה או שינוי קריירה הן התמודדויות משמעותיות ומורכבות, הן  דורשות התייחסות במספר רמות, קוגניטיבית, רגשית והתנהגותית - יישומית.
 
עתיד לא ברור , שיגרת חיים משתנה, שינוי בסטאטוס ואי וודאות באשר להכנסות, מעמידים את רוב האנשים מול אתגר חדש ויוצא דופן לראשונה בחייהם.
 
מסקרים וממחקרים שנערכו כבר לפני שנים, עולה כי כמעט 10% מהאוכלוסייה בישראל הם בני 65 ומעלה ומספרם הולך וגדל. מרביתם מרוצים מחייהם וממצבם הכלכלי הנוכחי ומצבם הבריאותי טוב יחסית, אולם חלק לא קטן מהם דיווח על תחושת בדידות לעיתים קרובות ולגבי העתיד, רק חלק קטן מהם צופה כי בשנים הקרובות חייהם יהיו טובים יותר !
           

מה עושים על מנת שהחיים לאחר הפרישה יהיו טובים יותר ?                                  

 
מומלץ  לתכנן את הפרישה מבעוד מועד ולתת את תשומת הלב הן לנושאים האישיים והן לנושאים הכלכליים, לזה אנו קוראים: "פרישה במחשבה תחילה"...
 
                                                  
פורשים שפרשו לפני גיל פרישת החובה תוך כדי הסכמה (פרישה מוקדמת, פרישה מרצון)  הביעו נכונות לפרוש רק לאחר שהביאו בחשבון שיקולים רבים, שיקולים כלכליים ושיקולים אישיים כגון התעסוקה שלהם ושל בן הזוג, התגמול המיידי בעת הפרישה (מענקי הפרישה) והשוואת זרם ההכנסות העתידי הצפוי לאחר פרישה מול זרם ההכנסות הצפוי מהמשך עבודה עד גיל הפרישה.
 
מסקרים וממחקרים עולה כי, ככל שהעובד צופה ששכרו יהיה גבוה יותר בעתיד או הוא עתיד לזכות בתנאים נוספים בהמשך הדרך, כך הוא ידחה את פרישתו, לעומת זאת, ככל ששיעור שכרו הפנסיוני של העובד משכרו, גבוה יותר, שיעור הקצבה הנצבר גבוה יותר, הדרגה גבוהה יותר וכן הלאה..כך הוא יקדים את פרישתו.                    
 
 

סדנת הכנה לפרישה – צעד לקראת הפרישה

 
הצטרפות לסדנת הכנה לפרישה יכולה להיות צעד חיובי להתמודדות עם הפרישה והשלכותיה על החיים האישיים, הזוגיות, סדר היום, המצב הפיננסי ונושאים רלבנטיים נוספים (אך לא רק...).
 
ככלל, סדנת הכנה לפרישה, תומכת בתהליך הפרישה ונוגעת על קצה המזלג בהיבטים שונים הקשורים לפרישה, היא מספקת מידע חיוני בסיסי בכל הקשור לפרישה, עורכת לפורשים היכרות מקרוב עם כלים להתמודדות עם האתגרים הניצבים בפניהם בשלבים הראשונים של הפרישה.
 
החל מהיבטים כלכליים - ניהול מקורות ההכנסה בתקופה שלאחר הפרישה, תכנון מס על מענקי הפרישה והפנסיה ומימוש הטבות לגמלאים, היבטים משפטיים - צוואות, ירושות וכיוצא בזה, היבטים פסיכולוגיים אישיים - הנוגעים במערכות היחסים עם בני הזוג והמשפחה, בהתמודדות עם תחושת האובדן הכרוכה בפרישה ובעזיבת מקום העבודה, היבטים חברתיים - ניהול פנאי, יצירת אלטרנטיבות לשעות הרבות שהושקעו עד כה בעבודה, דאגה לבריאות וכן הלאה.
 
המומחים למיסוי ופרישה מטעם B4 תכנון פרישה מסייעים לארגונים ולחברות בהפקת סדנת הכנה לפרישה ותורמים להצלחת הסדנה והאפקטיביות שלה הן עבור המשתתפים בה והן עבור המעסיק. עם כל הכבוד לכלל ההיבטים ("ויש כבוד"), להיבט הכלכלי חשיבות עליונה בעיני הפורש והראשון במעלה בעיניו הוא הערך הכלכלי של סדנת ההכנסה לפרישה.
 

המלצה – שתף בתהליך את בן הזוג והתא המשפחתי

                                          
לתהליך הפרישה שותפים שני בני הזוג, גם אם רק אחד מהם פורש בפועל מעבודתו, כל התא המשפחתי חווה את תהליך הפרישה של אותה הדמות שעד לא מזמן הייתה המפרנס או המפרנסת העיקרית של המשפחה, יעידו פורשים רבים שככל שהקדימו לשתף את בן הזוג בתהליך הפרישה, החל מנוכחות בסדנת הפרישה של שני בני הזוג ! וכלה בהמשך עבודה משותפת ושיתוף פעולה בכל תהליכי הייעוץ האישי הנוגעים הן להיבט האישי והן להיבט הכלכלי, כך ההסתגלות לפרישה הייתה קלה יותר וחלקה יותר, יכולתו של בן הזוג של הפורש להבין את מה שהפורש עובר בעת פרישה הינה גדולה יותר.
 
 

היעזרות באנשי מקצוע

                                                  
פנייה לאנשי מקצוע מתאימים משמעותה הגדלת וגיוון ארגז הכלים בהם משתמש האדם בהתמודדותו בפרישה. בנוסף למשאבים העצמאיים להם הוא עשוי להיות מודע באופן חלקי, הפניה לאנשי המקצוע מאפשרת לו גישה למקורות נוספים של מידע, ניסיון ושירותים חיוניים העשויים לחסוך לו זמן, כסף רב וטעויות מיותרות בצעדיו הראשונים. אל תעשה צעדים אלו ללא איש מקצוע מתאים לצידך...
 

כמה עצות מעשיות לקראת פרישה

  1. כבר בסמוך למועד הפרישה, הקדש זמן למחשבה בכל הקשור לניהול הזמן לאחר הפרישה.
  2. אסוף כל פיסת מידע חיונית בדבר נכסיך, מיקומם וערכם והיערך לניהול מקורות ההכנסה בתקופת הפנסיה.
  3. ברר פרטים אודות אנשי מקצוע ויועצים פוטנציאלים עבורך בתחומים הרלבנטיים, האישי, המשפטי, הפיננסי, וכן הלאה.
  4. קבע לך סדר עדיפויות חדש בחייך בהתאם למצבך החדש וקבע לך מטרות ויעדים בתחומים השונים.
  5. אפשר לעצמך להיפתח להתנסויות חדשות.
  6. גלה מעורבות חברתית, הקדש זמן למשפחתך, כעת אתה יכול.
  7. תכנן את סדר היום שלך, מלא אותו בפעילות מגוונת: בריאות - פעילות גופנית, לימודים והעשרה, בילויים חברתיים, ועיסוק של יצירה ועשייה.
בהצלחה !


זום וגמרנו ! שירות מלא בלי לצאת מהבית !
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורין
פיטורין והתפטרות
מאמרים
כתבות
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.