דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

תכנון פרישה - 5 טעויות שיש להימנע מהן

קו הפרדה אדום

כולנו טועים, אבל זו ההזדמנות שלך ללמוד מטעויות של אחרים !

 
כולנו טועים, אבל ההזדמנות שלך ללמוד מטעויות של אחרים ולזהות מראש מאלו טעויות עליך להימנע בתכנון הפרישה שלך, מוקדם ככל האפשר, עשויה לעשות עבורך את כל ההבדל.
 
 

להלן 5 טעויות נפוצות שאנשים מבצעים במהלך תכנון הפרישה שלהם כבר בשלבים מוקדמים:

 
 

1. לקחת הלוואה

 
יותר מדי אנשים מתייחסים לתכנית הפנסיונית שלהם כאל חשבון חיסכון לכל דבר ועניין וברגע הראשון שבו התכנית מאפשרת להם לקבל הלוואה על חשבון הכספים שנצברו בה – הם רצים לעשות זאת. "השאלת כספים" על חשבון חסכונות הפרישה עלולה לעלות לך ביוקר. מעבר להתנהלות פיננסית שגויה שכן ברב המקרים הלוואות מסוג זה נושאות ריבית הגבוהה יחסית מול אלטרנטיבות מימון אחרות, אתה עשוי להגיע למצב בו אם וכאשר לא תעמוד בהחזרי ההלוואה או תעזוב את מקום עבודתך בטרם הספקת להחזיר את מלוא ההלוואה, הגוף הפיננסי אשר העניק לך את ההלוואה ייאלץ לכפות עליך לפדות את הכספים שצברת בתכנית הפנסיונית ולקזז את יתרת ההלוואה מאותם הכספים.
 
 
בחלק גדול מהמקרים המשמעות היא –
 
 
א. תשלום מס בשיעור גבוה על כספי הפיצויים מאחר ואינך יכול לתכנן את המס על כספי הפיצויים, בין היתר באמצעות דחיית מימוש כספי הפיצויים למועד האופטימאלי עבורך או באמצעות בחירה לקבל אותם כקצבה חודשית.
 
ב. תשלום מס בשיעור גבוה על כספי התגמולים בשל הכורח לבצע פדיון שלא כדין של חלק התגמולים הגורר אחריו סנקציות מיסוי בהתאם לקבוע בתקנות מס הכנסה החלות על כספי תגמולים.
 
 
גם כאשר צלחת את הדרך לפרישה ולא צפוי תשלום מס גבוה בגין פדיון הכספים הרי שמטרת החיסכון הפנסיוני מלכתחילה הייתה לאפשר לך לחיות בכבוד וברווחה בתקופת הפנסיה ולא לממן הלוואות אותן אתה גורר אחריך מתקופת העבודה.
 
החיסכון לפרישה הוא הכרחי, לכן במידה ואתה שוקל ליטול הלוואה על חשבון כספי הפרישה שלך, שאל את עצמך האם המטרה לשמה לקחת את ההלוואה, הכרחית גם היא באותה מידה.
 
 

2. אי פיזור השקעות

 
אל תשים את כל הביצים בסל אחד . נשמע נדוש ? רב האנשים אינם פועלים לפי כלל זה. קל מאד להיסחף אחר השקעותיך כאשר השוק מתפקד היטב והרדיפה אחר התשואות הגבוהות נראית כרעיון טוב אולם ללא גיוון אפיקי החיסכון שלך אתה חושף את עצמך לסיכון גבוה ומיותר. גיוון נכון של חסכונותיך יסייע לך לצמצם את החשיפה לסיכונים בזמן שאתה מנסה למקסם את התשואות על כספך.
 

3. לא לאזן מחדש

 
גיוון השקעות וחסכונות חשוב מאוד אך זה לא עוזר יותר מדי אם אתה לא מקפיד לאזן מחדש באופן קבוע את "תיק ההשקעות הכולל" שלך . במהלך הזמן תמהיל תיק ההשקעות שלך משתנה בהתאם לגבולות שהגדרת למנהל ההשקעות שלך, כך קורה גם בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות שלך וסביר להניח שתמהיל ההשקעות הכולל שלך לא יהיה זהה לתמהיל ההשקעות הכולל אותו הגדרת כאשר התחלת להשקיע. אם מניות חווות תקופה של צמיחה משמעותית – החלק של המניות בתיק ההשקעות הכולל שלך יגדל בעוד נכסי האג"ח שבתיק אולי יגדלו רק במקצת. שוני זה יכול להפוך את תיק ההשקעות הכולל שלך לחשוף באופן משמעותי לסיכונים אותם לא רצית לקחת על עצמך.
 

4. לפדות את החיסכון הפנסיוני

 
אנשים רבים מחליטים לפדות את כספי הפיצויים ואף את כספי התגמולים כאשר הם מחליפים מקום עבודה - צעד זה הוא טעות . פדיון כספים אלו ברב המקרים חייב במס ובחלק מהמקרים אף גורר חיוב בסוג של קנס כספי בגין משיכה מוקדמת . עבור חלק מהאנשים משמעות פעולה זו היא קיצוץ ערכו של החיסכון הפנסיוני במועד הפרישה - בחצי. כאשר אתה עוזב מקום עבודה אחד ועובר לאחר, עליך לשקול בחיוב "גלגול" החיסכון הפנסיוני ממקום העבודה האחרון למקום העבודה החדש. זכור כי כל עוד לא ביקשת להפוך את החיסכון לפרישה לנזיל הוא אינו חשוף למיסוי יתר ולקנסות מיותרים. זכור תמיד את כוחה של הריבית דריבית...
 

5. שיתוק ע"י ברירות

 
מהו התקציב החודשי הדרוש לי למחייתי, בכל אחד מהשלבים השונים בתקופת הפנסיה ? אלו השקעות נכונות ומתאימות לי ביותר ? תכנון כלכלי לפרישה כרוך בקבלת החלטות חשובות רבות. מחד גיסא אל תיגרר לסיטואציה של חוסר החלטיות בשל ריבוי ההחלטות ומאידך גיסא אל תיחפז לקבל החלטות פזיזות בנושאים מהותיים . קח את הדברים בפרופורציות הנכונות , בצע כל צעד בנפרד , הזמן הוא נכס יקר אל תבזבז אותו .
 
 
 
 
 
מאמר זה אין בו כדי להכיל את כל הנושאים הקשורים לתכנון פרישה והוא מובא כאן להמחשה בלבד. נקיטה בפעולות אלו אינן מהוות תחליף לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי מאיש מקצוע. שום אינפורמציה המופיעה במאמר אינה מהווה המלצה לביצוע או אי ביצוע מהלך כלשהו. מחובתך להתייעץ לפני כל פעולה. מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד


 
ניהול פרישה - לא די בתכנון פרישה - 10 טיפים לניהול פרישה במהלך כל תקופת הפנסיה !
 
המשך עבודה לאחר פרישה - ממשיך לעבוד לאחר הפרישה ? מעוניין להמשיך לעבוד בתקופת הפנסיה לאחר הגעתך לגיל הפרישה ? מידע חשוב בעבורך.
 
 
תכנון פרישה - עשו לכם סדר בראש, התמקדו בצורך ולא בפתרון.
שירות מלא בלי לצאת מהבית !
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
פיצויי פיטורין
מצגות
מאמרים
פיטורין והתפטרות
קיבוע זכויות
טופס 161
כתבות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

קו הפרדה אדום
תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.