דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

המשך עבודה לאחר פרישה

קו הפרדה אדום

ממשיך לעבוד לאחר הפרישה ? מעוניין להמשיך לעבוד בתקופת הפנסיה לאחר הגעתך לגיל הפרישה ? מידע חשוב בעבורך.

 
 
ייתכן ועבדת במשך עשרות שנים, מאז ימי צעירותך ועד להגעתך לגיל הפרישה ועדיין לא עלה בידך לחסוך מספיק כסף שיאפשר לך לחיות ברווחה כלכלית במהלך תקופת הפנסיה המתארכת משנה לשנה. ייתכן ויש לך כבר מספיק כסף על מנת לפרוש מעבודתך ולחיות בכבוד אך העדיין ההרגל לקום בכל בוקר לעבודה חזק מכל רצון לעשות משהו אחר עם הגעתך לגיל הפרישה.
 
יכול להיות שאת חי בגפך והיציאה בכל בוקר מהבית למקום העבודה, המפגש היומי עם עמיתיך לעבודה, ולו לכמה שעות, נותנים לך את הכח והחשק להמשיך את היום בחיוך. חיוך והרגשה טובה ששווים הרבה יותר מכסף. גם אם יש לך בן זוג לחיים, ילדים טובים ונכדים למכביר (בלי העין הרע!), הרי שעבור רבים, המשך תעסוקה מאפשר להם "לשמור על השפיות" ומסגרת אישית וסדר יום, מאפשרים להם לעשות הפרדה ברורה בין החיים שלהם לבין החיים של הילדים שלהם, כל אחד במקום שלו. מה גם שלרבים, יש עוד כל כך הרבה מה לתרום והסוף לעשייה אינו נראה באופק. בתכל'ס עבודה זו בריאות.
 
אז, אם אתה ממשיך לעבוד לאחר הגעתך לגיל הפרישה לפי החוק או יצאת לפנסיה מוקדמת בגיל צעיר ואתה מחפש מקום עבודה חדש, אולי גם, הוצע לך להמשיך לעבוד באותו מקום עבודה ממש ומהמעסיק "לא מחזיק ביד סטופר" ואומר לך לקום וללכת, זה המאמר בשבילך. חלק מהנושאים עשויים להיות רלבנטים לך, חלק לא. מומלץ לקרוא עד הסוף.
 
 

חיפוש עבודה לאחר הפרישה

 
חיפוש עבודה לאחר הפרישה, לאחר עשרות שנים של עבודה מבוקר עד לילה באותו מקום עבודה בו כולם יודעים בדיוק מי אתה, סביר להניח שבעבורך מדובר ב"חוויה" חדשה. ייתכן ומעולם לא נדרשת לכתוב קורות חיים ואופן חיפוש עבודה בעידן האינטרנט, זר לך לחלוטין. אתר אינטרנט מתוחכם לחיפוש עבודה כבר מזמן תפס את מקומו של לוח הדרושים בעיתון היומי, שיטת "החבר מביא חבר" על כוס קפה אינטימי, כבר מזמן הוחלפה בשיטת הנטוורקינג והרשתות החברתיות שולטות. היום, כבר יודעים עליך הכל.
 
מעבר לכך, היום, לאחר שפרשת, לבטח יש לך שיקולים אחרים לבחירת מקום עבודה חדש. החל מהרצון להותיר זמן פנוי לעיסוקים אחרים, שיקולי בריאות ומגבלות שבאות יחד עם הגיל, ועד לשיקולי מס וכדאיות כמו לדוגמא כמה יישאר לי בכיס לאחר תאום מס מול ההכנסה מפנסיה חודשית או מול ההכנסה מפריסת מענק פרישה שביצעת עם עזיבתך את מקום העבודה האחרון, האם המשכורת תפגע לי בזכאותי לקצבת זקנה מהמוסד לביטוח לאומי או האם הכנסה ממשכורת תבטל לי את הפטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ומס בריאות על ההכנסה מפנסיה מוקדמת (רלבנטי לנשים נשואות בפרישה מוקדמת) מהן ההשלכות של צבירת זכויות פנסיה נוספות במסגרת עבודה במשרה חלקית ועוד...
 
 

כמה אתה רוצה לעבוד ?

 
אלא אם אתה חייב לעבוד על מנת לשרוד כלכלית, מסגרת הזמן אותה אתה מוכן להקדיש לעבודה היא אחד מהשיקולים העיקריים שלך בבחירת מקום עבודה חדש. פרישה יכולה להיות תקופת חיים נפלאה לה חיכית שנים רבות, הזמן שלך להירגע וליהנות בתקופת הפנסיה ממיליון ואחד דברים. לכן במקרה כזה, מומלץ לערוך מול המעסיק הפוטנציאלי תיאום ציפיות כבר מהרגע הראשון, להגדיר "גבולות גיזרה" ברורים לכמה שעות עבודה תידרש בכל יום ובאיזו מידה תוכל להיעדר ממקום העבודה במקרה ותרצה לצאת לטיול או ליהנות מפעילויות פנאי אחרות .
 
 
 

בגילי האם מישהו יעסיק אותי ?

 
היינו רוצים לחשוב שגיל הוא אינו פרמטר מהותי אצל מעסיקים בקבלת עובדים לעבודה. אבל במציאות הישראלית אפליה על רקע גיל עדיין קיימת. הדיעה הקדומה הרווחת בקרב חלק לא קטן מהמעסיקים היא שהכשרת עובד מבוגר ושילובו בעבודה השוטפת אורכת זמן רב יותר מאשר שאר העובדים והם צפויים להפיק ממנו תועלת פחותה ואף לטווח קצר בלבד.
 
ייתכן ומהסיבה הזאת, אם אתה מעוניין למצוא מקום עבודה לאחר הפרישה ולהשתלב בו בקלות, כדאי לך לשמר את כישוריך בתחום עבודתך ולהימנע משינוי קריירה קיצוני !
 
בכל מקרה אל תירתע מכך, מנסיוננו, כמי שמלווים פורשים כבר למעלה מעשור, הסטטיסטיקה שלנו חזקה יותר מכל מיתוס וכתבה בעיתונים. בשורה התחתונה, עובדתית, מהיכרותנו את הפורשים מכל המגזרים במשק הישראלי, מי שרוצה לעבוד עובד ומי שלא רוצה לעבוד לא עובד ! נקודה.
 
בחיסרון (לכאורה) טמון היתרון וקוראים לו ניסיון חיים. אל תמעיט בערכך, אם תשדר נחיתות כך באמת יתייחסו אליך. יש לך יתרונות רבים על פני כל עובד צעיר ממך, עליהם אתה צריך לשים את הדגש. המקצועיות, הניסיון בעבודה, ההיכרות רבת השנים עם התחום בו אתה עוסק. העדר הרצון שלך לרוץ למנכ"לות החברה, לעשות את עבודתך נאמנה וללכת הביתה, עשוי לשדר רצינות וענייניות בהן חפצים מעסיקים.
 
שנים רבות, יושבים לפנינו פורשים ואומרים: "הטכנולוגיה אותה אנו מכירים כבר אינה קיימת..." (ובעגה המקצועית, לדוגמא: "כל החיים עבדתי על mainfarme, מי צריך את זה היום..."). היום, אנו מרשים לעצמינו לצחוק, וזאת מאחר וכל אותם עובדים, הדרישה להם מיום ליום מתגברת, כי אותם ארגונים וחברות שעדיין זקוקים לידע הזה מחפשים עובדים כגון אלו "בנרות" וכל אותם פורשים ספקנים שפגשנו בעבר, ממשיכים לעבוד...הרבה שנים לאחר "הפרישה"...
 
נכון לומר כי ככל שעסקת במהלך תקופת עבודתך בנישה ייחודית שעם השנים "יוצאת מהעולם"... לוקח זמן רב יותר למצוא מקום עבודה חדש ולבטח לאחר הפרישה ואולם ברגע שמצאת, מובטחת לך יציבות והדבר האחרון שיחפוץ בו המעסיק הוא שתעזוב...
 
 

היכן עליי לחפש עבודה ?

 
מקום טוב לחפש בו עבודה הוא האינטרנט, פשוט להיכנס לאחד מאתרי חיפוש העבודה , להקליד את המקצוע והתחום המבוקש, מילת מפתח או חברה יחד עם המיקום הגיאוגרפי הרצוי ולבדוק אלו משרות זמינות. מומלץ גם להסתמך על חברים, קרובים או אפילו על המעסיק הקודם בכדי לנווט בכיוון הנכון לתעסוקה ההולמת את כישוריך וניסיונך ומתאימה לך לצרכיך החדשים. פעילות זו מתנהלת היום גם על גבי האינטרנט, לזה קוראים נטוורקינג.
 
במציאות, ישנם פורשים רבים שלאחר פרישתם ממקום העבודה האחרון פותחים עסק קטן והופכים ליועצים עצמאיים, ממשיכים להעניק שירות למעסיק האחרון, ללקוחות או לגופים אחרים חדשים. עוברים ממשרה בגוף ציבורי למשרה בגוף פרטי או מגדילים את ה"פרטיקה הפרטית". זה המקום להדגיש כי בטרם רצים לפתוח תיק עצמאי יש לתת את הדעת על מכלול של היבטים ושיקולים. החל מבחינת הלגיטימיות של פעילות עצמאית מסוג זה הן בהיבט דיני העבודה, התחייבות לאי תחרות, והן בהיבט של חוקי המס ועוד...ועד לבחינת הכדאיות הכלכלית הטמונה בפעילות זו באופן מעשי. לעיתים מובטחות לנו הבטחות ביום האחרון לעבודתנו ועד מהרה שוכחים מקיומנו, שווה לעצור לרגע ולהתייעץ בטרם רצים לפתוח תיק עצמאי במס הכנסה ובכלל.
 
 
 

איתור מעסיקים רלבנטיים לפורשים

 
במדינות רבות בעולם ואף בישראל, למרות קיצור תקופת העבודה בתחום הטכנולוגיה, בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה חדשה בתחום העבודה. הקדמה בעולם המערבי הולידה צורך במומחיות והתמקצעות בכל תחום ותחום צר ככל שיהיה.
 
בעיקר בחו"ל וגם בארץ, חדשות לבקרים קמות חברות השמה למומחים, במקרים רבים ניתן להגיע בקלות למצב של win-win עם המעסיקים שהם כן מעוניינים בפתרון נקודתי, מקצועי ומהיר של בעיות בהן הם נתקלים מבלי לקשור יחסי עובד מעביד ארוכי טווח ואתה מעוניין בעבודה שלא תגזול ממך את כל הזמן אותו אתה רוצה להקדיש בעיקרו לעיסוקים אחרים בתקופת הפרישה.
 
באופן הזה אתה יכול למצוא עבודה אצל מעסיקים שונים למשך תקופות קצרות או למצוא עבודה אצל מעסיק אחד למשך תקופה ארוכה אך במסגרת שעות מוגבלת. לרוב, לעבודת מומחים, שכר נאה בצידה. זאת ההזדמנות שלך להביא לידי ביטוי את נסיונך העשיר והידע שצברת. זכור כי ידע הוא המשאב העיקרי של חברות בנות ימינו.
 
כמו כן, במרוצת הזמן קמות חברות השמה "למבוגרים" אשר גם ביכולתן למצוא בעבורך את מקום העבודה המתאים לך ביותר, מבחינות אחרות. בהתייחס לעבודת "מבוגרים" הרי שגם כאן יש הזדמנות מסוג אחר, לעבוד בעבודה במשרה חלקית עם פחות אחריות ו"כאב ראש" אותו לוקחים הביתה, ליהנות מאינטראקציה חברתית ולעשות לביתך עוד כמה שקלים בדרך קלה יחסית.
 
 

כתיבת קורות חיים

 
גם אם אתה מנכ"ל לשעבר של חברה גדולה ומאחוריך קריירה מרשימה וגם כאשר אתה נחשב למומחה בעל שם בתחום בו עסקת כל השנים שים לב כי במקרים רבים הכל מתחיל ונגמר בשיווק וברושם ראשוני.
 
כרטיס הביקור שלך הוא קורות החיים שלך. כתיבת קורות חיים נכונה המבליטה את הנתונים החשובים ספציפית למעסיק אליו אתה פונה, באופן עצמאי או בסיוע איש מקצוע שזו התמחותו, עשויה לקצר לך את הדרך אל מקום העבודה החדש ולחסוך ממך עוגמת נפש רבה אותה אתה עלול לחוות במידה ותכתוב את קורות החיים שלך כלאחר יד.
 
מנסיוננו ולעניות דעתנו, לא פחות חשוב מאופן כתיבת קורות החיים הוא המועד לשליחתם. פעמים רבות אנו עדים לכך כי פורשים רבים שולחים קורות חיים למעסיקים פוטנציאלים חדשים, מבלי להקדיש לכך מחשבה, בתקופות לא הכי מתאימות  במשק הישראלי למשלוח קורות חיים, כמו לדוגמא בתקופת החגים. הרי, אותה גברת או אדון במחלקת משאבי אנוש, לכשישובו לעבודתם לאחר חופשה ארוכה ומולם ניצבת ערימת קורות חיים שנתקבלו בפקס, הסיכוי שיבחינו דווקא בקורות החיים שלך, קטן יותר ביחס לכל תקופה אחרת במהלך השנה. אז עצתנו היא להתאזר בסבלנות ולהמתין לעיתוי המתאים ביותר למשלוח קורות החיים שלך, שכן לאחר מכן, לא בהכרח אפקטיבי יהיה לשלוח אותם בשנית לאותו המעסיק הספציפי.
 
זכור כי במהלך כל התהליך ולאחריו, כשתמצא עבודה חדשה, לא פחות חשוב שתהיה מאושר בחלקך . להנאה ממה שאתה עושה אין תג מחיר. כל עוד אתה יכול להרשות לעצמך מבחינה כלכלית להיות בררן ולהעמיד את ההנאה מהעשייה במיקום גבוה בסדר העדיפויות שלך בעת חיפוש עבודה נוספת לאחר הפרישה, אל תניח לעבודתך להפוך לבלתי נעימה עבורך, תקופת הפנסיה שלך אמורה להיות השנים הטובות ביותר של חייך.
 
 

מה אנו צריכים לדעת כשאנו עובדים לאחר הפרישה ?

 
עבודה נוספת לאחר הפרישה עשויה להיות משמעותית עבורך בהיבט הכלכלי כך שגם במהלך תקופת הפנסיה תוכל להוסיף וליהנות מ-
  • הפקדות נוספות לחיסכון פנסיוני ו/או קרן השתלמות
  • שימוש ברכב מהעבודה, טלפון נייד ויתר התנאים הנלווים לשכר, חופשה והבראה במימון המעסיק וכן הלאה..
  • דחיית המועד הראשון למשיכת כספים מהחסכונות שצברת, לצורך מחייתך.
  • חיסכון בתשלום דמי ביטוח לאומי ומס בריאות באופן עצמאי - למי שפורש לפני גיל הפרישה ואינו זכאי לפנסיה מוקדמת..
הכנסותיך בתקופת הפנסיה, לאחר שתבחר לפרוש מעבודה לחלוטין, עשויות לגדול באופן משמעותי גם כאשר נראה לך בבחינה ראשונית כי מדובר "בכסף קטן"...אולם, בכל מקרה, יש לתת תשומת לב יתרה לנושאים הבאים:
 
 

חסכון פנסיוני

 
דוגמא אחת מני רבות: צריך לשים לב למקרים בהם המשך הפקדה לקרן פנסיה ותיקה לפי שכר מופחת עשוי לפגוע בשכר הממוצע הקובע לפנסיה ובכך להקטין את זכויות הפנסיה להן אתה זכאי החל מגיל הפרישה לפי החוק, למשך כל החיים. נדגיש כי בשל הרפורמות והשינויים המהותיים שחלו בשנים האחרונות בתחומי הפנסיה והמס בישראל מומלץ להיוועץ באיש מקצוע מתאים בטרם מפקידים כספים נוספים לחסכון פנסיוני בתקופת הפנסיה.
 
 

זכות לקצבה חודשית

 
ייתכן ואתה זכאי להתחיל לקבל קצבה חודשית החל ממועד הגעתך לגיל הפרישה הקבוע בחוק גם אם אתה ממשיך לעבוד ואפילו באותו מקום עבודה ! ברר זכויותיך מול קרן הפנסיה שלך ובחן את הכדאיות הכלכלית !
 
ייתכן ואתה זכאי להתחיל לקבל קצבה חודשית אף בטרם הגעתך לגיל הפרישה לפי החוק גם אם בכוונתך להמשיך ולעבוד במקום העבודה הנוכחי בשנים הקרובות ובכלל זה גם לאחר הגעתך לגיל הפרישה, לדוגמא מתכניות ביטוח ופנסיה בהן צברת כספים המיועדים לתשלום קצבה במסגרת עבודתך במקומות עבודה קודמים. ברר זכויותיך מול חברת הביטוח או קרן הפנסיה ובחן את הכדאיות הכלכלית !
 
בהקשר זה של קבלת פנסיה חודשית, בין אם מדובר בפנסיה המשולמת לך מזה שנים, מאז שיצאת לפנסיה מוקדמת, ובין אם מדובר בפנסיה אותה התחלת לקבל רק ממועד הגעתך לגיל הפרישה - שים לב כי ככלל, עליך לעבור הליך "קיבוע זכויות" מול פקיד השומה באיזור מגוריך במסגרתו נקבעת זכאותך לפטור ממס על פנסיה חודשית או לפטור ממס על היוון קצבה.
 
 

מס הכנסה

 
תחילה, זה המקום להיפטר מכל המיתוסים והאמרות כגון: "לא שווה לי לצאת לעבודה, מה יישאר לי מהפנסיה...". נכון, שכאשר עובדים בעבודה נוספת, ההכנסה מהעבודה הנוספת מתווספת להכנסה מפנסיה ועל ההכנסה מהעבודה הנוספת, מהשקל הראשון, משלמים יותר מס בהשוואה למצב בו ההכנסה מהעבודה היא ההכנסה היחידה. כך גם במקרים בהם לדוגמא ביצעת פריסת מענק פרישה חייב במס עם עזיבתך את מקום עבודתך האחרון ובכל אחת משנות הפנסיה הראשונות יש לך הכנסה נוספת חייבת במס המשפיעה גם היא על חישוב המס הכולל אותו אתה נדרש לשלם על כלל הכנסותיך.
 
אז מה... זה בהחלט לא אומר שלא כדאי לך לצאת לעבודה. בדיוק כמו שעד לפרישתך ממקום עבודתך האחרון, שילמת מיסים על הכנסתך, בשיעור מס גבוה ככל שהיה ועדיין לא התלבטת האם לעבוד ולהרוויח יותר, כך גם בתקופת הפנסיה. הדרך הנכונה לבחון את מצבך היא להסתכל על סך הכנסותיך וסך המס שאתה משלם על הכנסותיך מכל המקורות השונים.
 
על מנת להימנע מתשלום מס ביתר, בהחלט רצוי ואף הכרחי, לבצע מה שנקרא "תאום מס" וזאת על מנת שהן משלם הפנסיה והן המעסיק החדש המשלם לך את המשכורת החודשית המתווספת להכנסתך מפנסיה, כל אחד מהם יקבל הנחיה ממס הכנסה כמה מס הוא צריך לנכות. ככל שלא טרחת לבצע תאום מס במועד המתאים, במידת הצורך, אתה רשאי (או חייב) להגיש דוח שנתי למס הכנסה לצורך עריכת חשבון סופי מול מס הכנסה ואולי גם ליהנות מהחזר מס המגיע לך.
 
לסיכום העניין, כדאי או לא כדאי, זה עניין יחסי ועניין של גישה אישית. לכדאיות, היבט כלכלי טהור והיבט של סדר עדיפויות אישי. ואולם בכל מקרה, על מנת להגיע להחלטה הנכונה ביותר בעבורך, מומלץ בחום להסתכל על התמונה הכוללת. במידה ואתה מתכוון להמשיך לעבוד לאחר הפרישה, על מנת להקטין את נטל המס על כלל הכנסותיך בתקופת הפנסיה, מומלץ להיוועץ עם איש מקצוע מתאים, מומחה למיסוי ופרישה.
 
 

ביטוח לאומי וגיל הפרישה

 

זכאות לקצבת זקנה מהמוסד לביטוח לאומי -

 
גיל הפרישה זהו גם גיל הזכאות לקבלת קצבת זקנה מהמוסד לביטוח לאומי. ואולם, יש לשים לב כי מגיל הפרישה ועד גיל 70, הן לגבי גברים והן לגבי נשים, יש מבחן הכנסות, דהיינו יש תנאים מסויימים שיש לעמוד בהם על מנת לקבל קצבת זקנה מהמוסד לביטוח לאומי (הן מבחן של הכנסות מעבודה אם ממשיכים לעבוד והן מבחן של הכנסות פאסיביות כהגדרתן בחוק הביטוח הלאומי). לאור האמור, יש להביא גם עניין זה בחשבון במסגרת ההחלטה האם לעבוד לאחר הפרישה ובאיזה היקף. שוב נעיר, כי לדעתינו, לא זה מה שצריך לעצור בעדך מלהמשיך לעבוד ואולם בכל זאת, יש לכך משמעות כלכלית. בהקשר זה נדגיש כי הכנסתך מפנסיה חודשית אינה נכללת במבחן ההכנסה לעניין הזכאות לקצבת זקנה.
 

תשלום דמי ביטוח לאומי ומס בריאות - לאחר גיל פרישה -

 
ככלל, החל מגיל הפרישה כבר לא משלמים דמי ביטוח לאומי ומס בריאות על הכנסה מפנסיה חודשית. (נדגיש כי בפרישה מוקדמת, בטרם ההגעה לגיל הפרישה, ככלל משלמים דמי ביטוח לאומי ומס בריאות על תשלומי הפנסיה (הקצבה) המשולמים על ידי מעסיק, חברת ביטוח או קרן פנסיה). ואולם, מה לעניין חובת תשלום דמי ביטוח לאומי ומס בריאות על הכנסה מעבודה לאחר גיל הפרישה ? בטבלה הבאה תוכל לראות את שיעורי התשלום המדוייקים בהתאם למצבך האישי: תשלום דמי ביטוח לאומי ומס בריאות - למי שממשיך לעבוד לאחר גיל פרישה.
 

אם את אישה המקבלת פנסיה מוקדמת לפני הגעתך לגיל הפרישה לפי החוק כדאי שתקראי גם את הדברים הבאים:

 
לפי סעיף 351 לחוק הביטוח הלאומי – עקרת בית פטורה מתשלום דמי ביטוח לאומי (וכן פטורה מתשלום דמי ביטוח בריאות). מי מוגדרת עקרת בית לעניין זה ? לפי סעיף 238 לחוק הביטוח הלאומי עקרת בית הינה אישה נשואה, למעט עגונה, שבן זוגה מבוטח לפי פרק זה, שאינה עובדת ואינה עובדת עצמאית.
 
לפיכך, אישה נשואה שאינה עובדת שכירה ואינה עובדת עצמאית גם אם היא מקבלת פנסיה מוקדמת הרי שגם היא עונה להגדרה עקרת בית לפי חוק הביטוח הלאומי ולכן נכון להיום הכנסתה מפנסיה מוקדמת לא חייבת בתשלום דמי ביטוח לאומי ובתשלום דמי ביטוח בריאות. לעומת זאת, אישה נשואה שעובדת שכירה או עובדת עצמאית אינה עונה להגדרה עקרת בית לפי חוק הביטוח הלאומי ולכן הן הכנסתה מפנסיה מוקדמת והן הכנסתה מעבודה כשכירה או כעצמאית חייבת בתשלום דמי ביטוח לאומי ובתשלום דמי ביטוח בריאות !
 
במילים פשוטות, במקרה הספציפי המתואר, ההחלטה לעבוד במהלך תקופת הפנסיה המוקדמת גוררת אחריה חיוב בתשלום דמי ביטוח לאומי ומס בריאות גם על ההכנסה מפנסיה מוקדמת שעד לאותו הרגע היתה פטורה מתשלום דמי ביטוח לאומי ומס בריאות ולכן יש להביא זאת בחשבון כאשר בוחרים לעבוד בתקופת הפנסיה המוקדמת לפני ההגעה לגיל הפרישה לפי החוק !
 
 
 
 
בהצלחה !!
 
נמשיך להוסיף ולהרחיב, כאן באתר הפרישה, אשר מרכז בעבורך, הפורש הישראלי, את כל המידע  החשוב לך !
 
 
צור קשר וקבע פגישת ייעוץ אישית.
 
 
 
מאמר זה אין בו כדי להכיל את כל הנושאים הקשורים להמשך עבודה לאחר פרישה והוא מובא כאן להמחשה בלבד. נקיטה בפעולות אלו אינן מהוות תחליף לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי מאיש מקצוע. שום אינפורמציה המופיעה במאמר אינה מהווה המלצה לביצוע או אי ביצוע מהלך כלשהו. מחובתך להתייעץ לפני כל פעולה.
 
מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד


ניהול פרישה - לא די בתכנון פרישה - 10 טיפים לניהול פרישה במהלך כל תקופת הפנסיה !
 
 
 
ממשיכים לעבוד לאחר היציאה לפנסיה - החיים מתחילים - ערוץ 22 - 04/06/09 - רו"ח אמיר גבאי - מומחה למיסוי ופרישה מתארח אצל רוית אסף
 
תכנון פרישה - עשו לכם סדר בראש, התמקדו בצורך ולא בפתרון.
שירות מלא בלי לצאת מהבית !
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
פיצויי פיטורין
מצגות
מאמרים
פיטורין והתפטרות
קיבוע זכויות
טופס 161
כתבות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

קו הפרדה אדום
תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.