דף הבית
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
 
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
אפליקציות
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

המשך הפקדת כספים בקופת גמל במעמד עצמאי לאחר ינואר 2008

 

ביום 23 בינואר 2008 התקבל בכנסת חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (תיקון מס' 3), התשס"ח - 2008. לחוק השלכות מרחיקות לכת על החיסכון הפנסיוני בישראל והטבות המס הגלומות בו. בין היתר ביטל החוק את מעמדה של קופת הגמל העצמאית כ"קופת גמל לתגמולים" - לגבי הפקדות חדשות החל מינואר 2008 וקבע כי קופת הגמל הנוכחית שלך תיקרא מעתה "קופת גמל לא משלמת לקצבה". משמעות הדבר היא שכספים חדשים שתפקיד ב"קופת גמל לא משלמת לקצבה" החל מיום 01.01.08 ישולמו לך רק באמצעות העברתם ל"קופת גמל משלמת לקצבה" על כל המשתמע מכך למעט מספר חריגים כגון פטירה של העמית.

דהיינו, בעיקרו של דבר, תם עידן החסכון בקופת גמל המאפשר לך משיכת הכספים בסכום חד פעמי פטור ממס - והכל כמובן לגבי כספים חדשים בלבד.

 

מה לגבי כספים שכבר הפקדת בקופת הגמל החל מינואר 2008 ועד היום ואתה לא מעוניין שיועברו בעתיד ל"קופת גמל משלמת לקצבה" ?

 

משרד האוצר אגף שוק ההון,ביטוח וחסכון במסגרת מכתב הבהרה שהוציא ביום 15 באפריל 2008 לגופים הפיננסיים הואיל בטובו לאפשר לך לפנות לקופת הגמל - עד ליום 31.12.08 ולדרוש בחזרה את הכספים שהפקדת במהלך חודש ינואר 2008 בלבד. את הכספים שהפקדת תוכל לקבל בתוספת / ניכוי הרווחים / הפסדים שנצברו עליהם בניכוי מס רווחי הון. לגבי כספים חדשים שהפקדת לאחר ינואר 2008 (מועד כניסת החוק לתוקף) ועד היום - לא תוכל לדרוש לקבל אותם בחזרה. מה שנקרא, הרצחת וגם ירשת. לא רק שמשרד האוצר, בניגוד לכל היגיון של מינהל תקין,  ביצע מהלך חקיקה "בדיעבד", לא עשה מאמץ ממשי לבשר לציבור החוסכים על הבאות ולא העניק לציבור החוסכים בישראל תקופת מעבר שתאפשר לו להפנים את השינויים ולקבל את ההחלטות הנכונות עבורו, אלא גם גרם לעמיתים, להפקיד כספים בקופת גמל לטווח קצר בדיעבד, בתקופה בה ברב הקופות היו ירידות חדות אשר גרמו לעמיתים להפסדים ומי שכבר הרוויח ייאלץ לשלם מס רווח הון מבלי ששיער לעצמו שיידרש לכך.

נדגיש כי המצב הנוכחי מורכב יותר בהרבה וההסבר ניתן בקצרה תחת השמטת מידע חיוני ופרטים חשובים רבים וזאת אך ורק לשם פישוט הנושא עבורך, האדם מהישוב שאינו בקיא בנושא, נדגיש כי ייתכנו מצבים מסויימים אשר בהם עדיין תוכל למשוך גם את הכספים החדשים לאחר שהועברו ל"קופת גמל משלמת לקצבה" בסכום חד פעמי ללא תשלום מס, על מנת לקבל את כל המידע החשוב לך במטרה לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבורך - עיין בחוקים ובתקנותבהרחבה.

 

 
 
  
מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד.


קופות גמל - בקרוב הוראת שעה - למי זה טוב ?
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
אפליקציות
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורין
פיטורין והתפטרות
מאמרים
כתבות
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.