דף הבית נפגשים בזום ושומרים על הבריאות
יצירת קשר
לתאום פגישה
1599-500-570
בי. פור תכנון פרישה בע''מ פרישה
161
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
סימולטור מס
מחשבונים
טפסים
סרטונים
קיבוע זכויות
פיצויי פיטורים
כתבות
מאמרים
טופס 161
עדכונים שוטפים
מצגות
פיטורים והתפטרות

דוגמאות לניצול קיזוזים, זיכויים ו/או ניכויים במהלך תקופת הפריסה

          
 
 
כאמור, לדעתנו, הכרעת בית המשפט בעניינו של שרל שבטון פותחת פתח לפורשים רבים להגשת דוחות מס שנתיים מתקנים למס הכנסה ולקבל החזר מס לא מבוטל ולחסוך להם אלפי שקלים ויותר במס ששולם על ידם.
                   
לדעתנו, כיום, בעקבות הכרעת בית המשפט, אין מניעה כי פורשים רבים יוכלו לנצל מלבד פטורים גם קיזוזים,זיכויים וניכויים כנגד החלק החייב במס של מענק הפרישה.
 
לצורך ההמחשה נביא מספר דוגמאות:
 
קיזוזים – מאחר ולדעתנו הפרשנות המקובלת מעתה היא כי החלק החייב במס של מענק הפרישה שנפרס על פני שנות הפריסה מהווה הכנסה חייבת לכל דבר ועניין (ולא מדובר בפריסה  טכנית בלבד אשר נועדה רק לצורך התחשבות בשיעורי המס והזיכויים ממנו בלבד) – במידה ונוצר לפורש הפסד מעסק שפתח לאחר פרישתו מהעבודה במהלך שנות הפריסה יכול הוא לקזז את ההפסד מהעסק כנגד ההכנסה שמקורה בחלק החייב במס של מענק הפרישה שנפרס על פני שנות הפריסה.
 
זיכויים – על פי אותו עיקרון, במידה והפורש שילם לחברת ביטוח במהלך שנות הפריסה פרמיה  לביטוח חייו או חיי בן זוגו יכול הוא לקבל זיכוי לפי סעיף 45א לפקודת מס הכנסה כנגד המס שמקורו בחלק החייב במס של מענק הפרישה שנפרס על פני שנות הפריסה.
(והכול בכפוף לחוקים ולתקנות לרבות תנאי סעיף 45א לפקודת מס הכנסה).
 
ניכויים – על פי אותו עיקרון, במידה והפורש שילם לקופת גמל (במעמד עצמאי) במהלך שנות הפריסה תשלומים בעד תגמולים או קצבה לטובתו או לטובת בן זוגו יכול הוא לקבל ניכוי לפי סעיף 47 לפקודת מס הכנסה כנגד ההכנסה שמקורה בחלק החייב במס של מענק הפרישה שנפרס על פני שנות הפריסה.
(והכול בכפוף לחוקים ולתקנות לרבות תנאי סעיף 47 לפקודת מס הכנסה). 
 
                                          
 
מדובר בפרשנות לפי דעתנו בלבד וזאת לאור פס"ד שרל שבטון. המידע מוצג להמחשה בלבד. אין מדובר ברשימה סגורה של קיזוזים, זיכויים ו/או ניכויים אפשריים אלא בדוגמאות בלבד. חבות המס הסופית תיקבע אך ורק על ידי רשויות המס.
 


 
 
 
 
 
 
 
 
 

חובת הגשת דוח שנתי בעקבות פריסה (קדימה או אחורה) על-פי סעיף 8(ג) לפקודת מס הכנסה - בקשה דחופה להבהרה - מכתב שהועבר למנהל רשות המסים - רו"ח משה אשר - ביום 13.04.2017.

זום וגמרנו ! שירות מלא בלי לצאת מהבית !
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורין
פיטורין והתפטרות
מאמרים
כתבות
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook
© כל הזכויות שמורות ל בי. פור תכנון פרישה בע"מ.