דף הבית
אפס מכירות, 100% ייעוץ
לתאום פגישת ייעוץ
1599-500-570
בי. פור יועצי פרישה בע''מ פרישה
 
אל תשלמו מס מיותר תכנון מס
 
להנות מהמקסימום תכנון כלכלי
 
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורים
פיטורין והתפטרות
סרטונים
כתבות
מאמרים
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים

חובת הגשת דוח שנתי בעקבות פריסה (קדימה או אחורה) על-פי סעיף 8(ג) לפקודת מס הכנסה - בקשה דחופה להבהרה

מכתב שהועבר למנהל רשות המסים - רו"ח משה אשר - ביום 13.04.2017.

 
ראו העתק מכתב שהועבר למנהל רשות המסים - רו"ח משה אשר - ביום 13.04.2017 - קובץ pdf - חובת הגשת דוח שנתי בעקבות פריסה (קדימה או אחורה) על-פי סעיף 8(ג) לפקודת מס הכנסה - בקשה דחופה להבהרה.
 
 
עדכון - 18/04/2017 -
 
קודם לפנייתנו הפורמלית בנדון למנהל רשות המסים, פנינו בשאלות כלליות ולא פורמליות גם לגורם מקצועי נוסף ברשות המסים בניסיון לקבל מענה מהיר ומיידי עבור הפורשים להם אנו מסייעים מאז עזיבתם את מקום עבודתם. להלן ציטוט תשובתו אשר נתקבלה היום בתודה ובהערכה לתגובתו המהירה -
 
"הגשת דו"ח לשנת הפרישה - נדרשת הגשת דו"ח שנתי גם במקרים בהם נישום פרש ברבעון האחרון של השנה וביצע פריסה קדימה המתחילה בשנה העוקבת: לדו"ח יש לצרף את האישור לפריסה ואת אישור ניכוי המס מהגוף המשלם. אין לכלול הכנסה וניכוי מס בשנה זאת בדו"ח השנתי שכן הפריסה מתחילה בשנה העוקבת. ההנחיה נועדה לוודא אינפורמטיבית שנוכה המס בפועל בשנת הפרישה. דרישת דוחות שנתיים בעת פריסה לאחור - בסמכותו של פקיד השומה לדרוש הגשת דוחות לשנות הפריסה, בהתאם לשיקול דעתו".
 
נמשיך לעדכן כאן באתר פרישה - ככל שנקבל תגובה פורמלית מרשות המסים לפנייתנו.
 
עדכון - 26/04/2017 -
 
יד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה, וכמובן שגם בעניין זה, אין חדש תחת השמש. בימים אלו, עובדים שכירים רבים, שעזבו מקום עבודה או יצאו לפנסיה, שהנושא הנדון רלבנטי לגביהם, פונים ביוזמתם למשרדי פקידי השומה בבקשה לקבל מענה ברור והחלטי האם חלה עליהם החובה להגיש דוח שנתי למס הכנסה לשנת המס 2016. מפניות של עובדים שכירים אלו, לדוגמא בלבד, למשרד פקיד השומה פתח תקווה, למשרד פקיד השומה גוש דן - רמת גן, עולה כי לפי תשובת הרפרנטים במשרדי פקידי השומה - הם אינם חייבים להגיש דוח שנתי למס הכנסה ! מיותר לציין כי עובדים שכירים אלו כעת מבולבלים ואינם יודעים על איזו תשובה או איזו הנחיה להסתמך. כמו כן, נעדכן כי טרם נתקבל כל מענה פורמלי מרשות המסים לפנייתנו ומנסיוננו, אנו בספק אם יתקבל מענה בזמן הקרוב. במצב דברים זה כל עובד שכיר שעזב מקום עבודה או יצא לפנסיה והנושא רלבנטי לגביו, בלית ברירה, צריך להפעיל שיקול דעת עצמאי, איך לפעול, עד שיתברר הנושא, באופן פורמלי, אם בכלל.


נושאים קשורים:
 
 
 
 
פריסת פיצויים - פריסה אחורה או פריסה קדימה ?
 
פריסת פיצויים ומענקי פרישה - אל תמהרו לעשות פריסה !

 

 

 
פניות קודמות ועדכונים:
 
שינויים בשידור דוחות ושומות יחידים וחברות לשנת המס 2016 - הוראת ביצוע מס הכנסה מספר 03/2017 רשות המסים - מיום 30 במרץ 2017.
 
 
 
בקשה לתיקון הטפסים המשמשים נישומים בעת עזיבת מקום עבודה או פרישה - מכתב תזכורת שהועבר למנהל רשות המסים - רו"ח משה אשר - ביום 17.08.2016.
 
ראו העתק מכתב שהועבר למנהל רשות המסים - רו"ח משה אשר ביום 20.05.2013 - קובץ pdf - בקשה לתיקון הטפסים המשמשים נישומים בעת עזיבת מקום עבודה או פרישה
 
רשות המסים תעדכן את טפסי הפרישה - ידיעה שפורסמה בגיליון עדיף - בתאריך - 29/05/2013
 
רשות המסים צריכה לפעול לאלתר לתיקון טפסי הפרישה - ידיעה שפורסמה בגיליון עדיף - בתאריך 22/05/13
  דף קודם  
Bookmark and Share
הדפס את המאמר
מחשבונים
טפסים
מצגות
פיצויי פיטורין
פיטורין והתפטרות
מאמרים
כתבות
טופס 161
קיבוע זכויות
סימולטור מס
עדכונים שוטפים
סרטונים

תכנון פרישה

תכנון מס
תכנון כלכלי
תקנון | קצת עלינו | לתאום פגישת ייעוץ | 1599-500-570
Facebook Google Plus
תקנון | קצת עלינו
לתאום פגישת ייעוץ 1599-500-570
Facebook +Google
© כל הזכויות שמורות לבי. פור יועצי פרישה בע"מ.